Скільки коштуватиме фізособі-незалежнику неведення обліку доходів і витрат

UA RU
Фізособи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані вести облік доходів і витрат. За неведення обліку вас оштрафують на суму до 10 тис. грн.

Скільки коштуватиме фізособі-незалежнику неведення обліку доходів і витрат

Воєнний стан: на що розраховувати платникам податків

Облік доходів і витрат ведіть у паперовому або електронному вигляді, зокрема через е−кабінет.

Типова форма, за якою обліковують доходи і витрати фізособи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядок її ведення затверджені наказом Мінфіну від 13.05.2021 № 261.

Типову форму зберігайте впродовж 3 років після завершення звітного періоду, у якому здійснено останній запис (п. 3 розд. ІІ Порядку № 261).

Неведення або неналежне ведення обліку доходів і витрат тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми НМДГ (ст. 164 прим. 1 КУпАП).

Такі дії, вчинені особою, яку впродовж року було піддано адмінстягненню за те саме порушення, — тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми НМДГ.

Отже, за неведення або неналежне ведення обліку доходів і витрат за Типовою формою в паперовому або електронному вигляді, фізособу, яка провадить незалежну професійну діяльність, притягують до адміністративної відповідальності.

За інформацією ГУ ДПС у Тернопільській області


Для багатьох 24 лютого досі завмерло на календарі, та час невпинний і за вікном вже червень. Знайте, що редакції та експерти поруч, і ми будемо робити все від нас залежне, щоб підтримати вас особисто та економіку України в цілому. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. І хай буде літо!

Вебінар для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка та податкові канікули ФОП у 2024 році

У фізособи-підприємця є можливість призупинити на місяць свій бізнес та отримати податкові канікули – піти у відпустку. Як її оформити, які нюанси перебування у такій відпустці, зразок заяви на відпустку ФОП — у консультації
29211

Декларація про майновий стан

Декларація про майновий стан, декларація про доходи – це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. У консультації розповімо, коли й кому подавати декларацію про майновий стан та доходи. Також розглянемо приклад як заповнити декларацію про майновий стан і доходи для звичайних громадян та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
404594

Реєстрація ФОП 2024

Реєстрація ФОП є важливим кроком для тих, хто планує розвивати свій бізнес в Україні. Ця процедура містить кілька етапів, як-от підготовку документів, подання заяви та отримання відповідних дозволів. Після успішної реєстрації ФОП отримує право провадити підприємницьку діяльність, а також користується низкою податкових та правових переваг. Важливо дотримати всіх вимог, щоб провести успішну реєстрацію ФОП
43012

Загальна система оподаткування і ФОП 2024

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2024 році: облік доходів і витрат, про rнигу обліку, перехідні витрати між I та II кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2024 році? Відповіді у статті
502927

Податкові зміни 2024: нове за Законом № 3603

Депутати внесли зміни до Податкового кодексу щодо адміністрування податків, оподаткування та аудиторської діяльності. Деякі з нововведень діють уже з 16.03.2024. Експерти системи «Експертус Головбух» розглянули основні новації щодо податку на прибуток, ПДФО, ПДВ, акцизу та єдиного податку
13835

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді