Підкориговано Порядок обліку платників: новинки у поданні ф. № 20 ОПП та інші зміни

UA RU

Мінфін вніс зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588. Основні з них такі:

1. Структура реєстраційного (облікового) номера платника податків, який присвоюють контролери, виглядатиме так — XX000000К, де:

  • XX — приймає значення 77 для платників податків-резидентів, 88 — для платників податків-нерезидентів;
  • 000000 — порядковий номер;
  • К — контрольний розряд, який формують за алгоритмом, визначеним ДПС.

Підкориговано Порядок обліку платників: новинки у поданні ф. № 20 ОПП та інші зміни

2. Визначено порядок взяття на облік іноземних компаній, організацій, дипломатичних місій в контролюючих органах.

3. Уточнено порядок обліку фізосіб, які провадять незалежну професійну діяльність:

Якщо адвокат або судовий експерт провадить незалежну професійну діяльність індивідуально (не в складі державної спеціалізованої установи чи іншої юридичної особи) не з дати видачі відповідного свідоцтва, то для підтвердження періодів, протягом яких незалежна профедіяльність не провадилась, подає документ відповідного уповноваженого органу чи витяг з реєстру із зазначенням:

  • дат зупинення та поновлення права на заняття незалежною професійною діяльністю

або

  • дат зміни організаційної форми відповідної діяльності.

Ознака провадження незалежної професійної діяльності може бути встановлена контролерами на підставі відомостей (даних) відповідного уповноваженого органу чи реєстру, який забезпечує реєстрацію незалежної професійної діяльності, якщо відповідний реєстр містить дані про те, що професійна діяльність провадиться незалежно (індивідуально).

Фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність та взяті на облік, як внутрішньо переміщені особи, можуть подати заяву для взяття на облік/зміну місця обліку до податкової за місцем реєстрації фактичного місця проживання згідно з довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Копію такої довідки подають контролерам.

4. Встановлено, що відокремлені підрозділи юрособи подають інформацію про об'єкти оподаткування, що перебувають на їх балансі.

Юрособа інформує про всі об'єкти оподаткування крім тих, відомості щодо яких надані до відповідних контролюючих органів відокремленими підрозділами такої юридичної особи.

5. Уточнено порядок подання повідомлення за формою № 20-ОПП.

У повідомленні за формою № 20-ОПП (далі — ф. № 20-ОПП) надають інформацію про всі об'єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими в оренду.

Під час надання ф. № 20-ОПП застосовують принцип укрупнення інформації, яку надають про об'єкт оподаткування. Наприклад, якщо подаєте інформацію про об'єкти оподаткування — офіс, склад, склад-магазин, розташовані в одному офісному центрі за одною адресою, достатньо надати інформацію за одним із типів об'єктів оподаткування, зазначивши у найменуванні: офіс, склад, склад-магазин.

Такий принцип не застосовується під час надання інформації про об'єкти рухомого та нерухомого майна, які підлягають реєстрації у відповідному державному органі з отриманням відповідного реєстраційного номера. Наприклад, у ф. № 20-ОПП надаєте інформацію і про земельну ділянку, і про об'єкт нежитлової нерухомості, що розташований на такій земельній ділянці.

Інформація про однотипні (за видом, використанням, станом та видом права власності) автомобільні транспортні засоби, які не є пунктами пересувної роздрібної торгівлі, громадського харчування або послуг, інших ніж пасажирські та вантажні перевезення, може бути подана у ф. № 20-ОПП як узагальнена з типом об'єкта оподаткування «автомобільні транспортні засоби» та зазначенням кількості таких транспортних засобів в графі «Реєстраційний номер об'єкта оподаткування».

Ф. № 20-ОПП з інформацією про об'єкти оподаткування, які зареєстровані у відповідному державному органі без присвоєння реєстраційного номера (кадастрового номера, реєстраційного номера об'єкта нерухомого майна), подають до податкової за основним місцем обліку в паперовому вигляді із доданням копії документа, що підтверджує реєстрацію об'єкта у відповідному державному органі. У такому разі графа 12 «Реєстраційний номер об'єкта оподаткування» у ф. № 20-ОПП не заповнюють.

Відомості, зазначені у ф. № 20-ОПП, контролери вносять до Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб:

  • не пізніше наступного дня після отримання ф. № 20-ОПП засобами електронного зв'язку в електронній формі;
  • не пізніше 10 робочих днів від дня надходження в паперової ф. № 20-ОПП.

Платники можуть переглянути інформацію про об'єкти оподаткування та контролюючі органи, у яких платник податків перебуває на обліку за неосновним місцем обліку, в приватній частині Електронного кабінету.

6. У новій редакції викладено:

  • форму № 1-ОПП. Заява (для юридичних осіб та відокремлених підрозділів);
  • форму № 1-РПП. Заява про реєстрацію постійного представництва нерезидента в Україні як платника податку на прибуток;
  • форму № 5-ОПП. Заява (для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність);
  • форму № 11-ОПП. Повідомлення про взяття на облік/зняття з обліку платника податків;
  • форму № 8-ОПП. Заява про ліквідацію або реорганізацію платника податків.

Цей наказ набирає чинності через 10 днів з дня його офіційного опублікування.

Наказ Мінфіну від 24.06.2020 № 323


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Фізична особа-підприємець: хто такий ФОП

Якщо у вас є ідея щодо створення своєї власної справи — візьміться за неї сьогодні й будете мати результат уже завтра. Ідея — це, звичайно, головне, але ще треба зробити перші кроки та оформити ФОП. У консультації розповімо все про ФОП
60646

Декларація про майновий стан

Декларація про майновий стан, декларація про доходи – це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. У консультації розповімо, коли й кому подавати декларацію про майновий стан та доходи. Також розглянемо приклад як заповнити декларацію про майновий стан і доходи для звичайних громадян та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
418659

Допомога по частковому безробіттю: умови, розрахунок

Скорочення чи повна зупинка виробництва, зменшення обсягів замовлень — все це може бути причиною зниження розміру зарплат працівників, а у підприємців — скорочення доходу. Є спосіб компенсувати такі втрати — це допомога по частковому безробіттю. На яких умовах її надають, як її розрахувати та отримати, облікувати та оподаткувати — у консультації
9032

Єдиний податок 3 група: умови, ставки, види діяльності, бухгалтерський облік

Платники, які перебувають на єдиному податку, мають можливість сплачувати менше податків, аніж на загальній системі. Групу 3 єдиного податку можуть обирати і фізособи, і юрособи. У консультації розповімо про особливості єдиного податку для групи 3 зі ставками 3% та 5% у 2024 році
580100

Спрощена система оподаткування: переваги та недоліки

Як позбутися податкового тягаря, що тисне бізнес та платити менше? Очевидно, що обрання системи оподаткування – це вкрай важливе рішення. Спрощена чи загальна? Про спрощену систему оподаткування, її переваги та нюанси — у статті
107696

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді