Вартісні і кількісні показники ПН: як округлювати

Усі графи податкової накладної (ПН), що мають вартісні показники, заповнюють в гривнях з копійками. Винятки визначили Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307 (далі — Порядок № 1307).

Так, графа 7 розділу Б ПН має містити цифрове значення, що має не більше двох знаків після коми. В окремих випадках, коли ціни (тарифи) затвердили відповідними рішеннями уряду, у графі 7 ПН може зазначатися числове значення з більшою кількістю знаків після коми.

Графу 11 розділу Б ПН (графу 14 розділу Б розрахунку коригування) заповнюють у гривнях з копійками. Але з урахуванням особливостей окремих операцій з постачання товарів/послуг можливе зазначення в цій графі показника з урахуванням арифметичного округлення до 6 знаків включно після коми.

Вартісні і кількісні показники ПН: як округлювати

Отже, вартісні показники ПН мають містити не більше двох знаків після коми. Крім окремих випадків щодо показників граф 7 та 11 ПН.

Обмеження кількості знаків, яку можуть містити після коми кількісні показники, що зазначають у графі 6 ПН, Порядком № 1307 не визначили.

Необхідною кількістю знаків після коми у кількісному показнику є така кількість, яка достатня для правильного розрахунку вартісного показника у графі 10 ПН та рядків I-IX розділу А ПН.

Розрахунок вартісного показника, в якому внаслідок добутку показників граф 6 та 7 ПН є число, у якому кількість знаків після коми перевищує два, вважають правильним, якщо з метою скорочення такої кількості знаків до другого знаку після коми округлення не призводить до збільшення такого знаку на «1» (одиницю).

За інформацією ГУ ДПС у Дніпропетровській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Строки і порядок реєстрації податкових накладних

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
235335

Бухгалтерський та податковий облік експортних операцій

Як розпочати експорт товарів, про його документальне оформлення, дата визнання доходу від експорту товарів, вплив умов Інкотермс, курсові різниці та інші облікові нюанси експортних операцій, а також оподаткування експортних операцій – у цьому огляді
80425

Податок на додану вартість

В аналітиці експерт розбирає, що таке ПДВ, все про ПДВ 2024 – ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
74525

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
59707

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді