Вартісні і кількісні показники ПН: як округлювати

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Усі графи податкової накладної (ПН), що мають вартісні показники, заповнюють в гривнях з копійками. Винятки визначили Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307 (далі — Порядок № 1307).

Так, графа 7 розділу Б ПН має містити цифрове значення, що має не більше двох знаків після коми. В окремих випадках, коли ціни (тарифи) затвердили відповідними рішеннями уряду, у графі 7 ПН може зазначатися числове значення з більшою кількістю знаків після коми.

Графу 11 розділу Б ПН (графу 14 розділу Б розрахунку коригування) заповнюють у гривнях з копійками. Але з урахуванням особливостей окремих операцій з постачання товарів/послуг можливе зазначення в цій графі показника з урахуванням арифметичного округлення до 6 знаків включно після коми.

Вартісні і кількісні показники ПН: як округлювати

Отже, вартісні показники ПН мають містити не більше двох знаків після коми. Крім окремих випадків щодо показників граф 7 та 11 ПН.

Обмеження кількості знаків, яку можуть містити після коми кількісні показники, що зазначають у графі 6 ПН, Порядком № 1307 не визначили.

Необхідною кількістю знаків після коми у кількісному показнику є така кількість, яка достатня для правильного розрахунку вартісного показника у графі 10 ПН та рядків I-IX розділу А ПН.

Розрахунок вартісного показника, в якому внаслідок добутку показників граф 6 та 7 ПН є число, у якому кількість знаків після коми перевищує два, вважають правильним, якщо з метою скорочення такої кількості знаків до другого знаку після коми округлення не призводить до збільшення такого знаку на «1» (одиницю).

За інформацією ГУ ДПС у Дніпропетровській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 01.07.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
16257

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
732454

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
27099

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
199176

Навчальний тренажер для бухгалтера: перевірте себе

Хочете підвищити свої бухгалтерські навички та бути впевненими у своїй професійній майстерності? Перевірте себе за допомогою навчальних тестів для бухгалтерів. Незалежно від того, чи ви тільки починаєте свій шлях у бухгалтерії, чи вже маєте багаторічний досвід, наш тренажер допоможе вам освіжити знання та виявити свої слабкі місця. Спробуйте прямо зараз — і переконайтеся, що ви готові до будь-яких викликів
5793

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді