Повідомлення за ф. № 20-ОПП: які новації діятимуть з 27 липня

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

З 27 липня діятимуть зміни у порядку подання повідомлення про об’єкти оподаткування за формою № 20-ОПП (далі — повідомлення), затверджені наказом Мінфіну від 24.06.2020 № 323.

Повідомлення за ф. № 20-ОПП: які новації діятимуть з 27 липня

Що ж змінилось?

  • Відокремлені підрозділи юридичної особи зобов’язані подавати інформацію про об'єкти оподаткування, що перебувають на їх балансі. А юридична особа — інформувати про всі об'єкти оподаткування крім тих, відомості щодо яких вже надані відокремленими підрозділами такої юридичної особи.
  • У повідомленні надаєте інформацію про всі об'єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими в оренду.
  • Під час подачі повідомлень застосовуєте принцип укрупнення інформації, яку надаєте про об'єкт оподаткування. Наприклад, якщо подаєте інформацію про об'єкти оподаткування — офіс, склад, склад-магазин, розташовані в одному офісному центрі за одною адресою, достатньо надати інформацію за одним із типів об'єктів оподаткування, зазначивши у найменуванні: офіс, склад, склад-магазин.
  • Принцип укрупнення інформації не застосовуєте під час подання інформації про об'єкти рухомого та нерухомого майна, які підлягають реєстрації у відповідному державному органі з отриманням відповідного реєстраційного номера. Наприклад, у повідомленні надаєте інформацію і про земельну ділянку, і про об'єкт нежитлової нерухомості, що розташований на такій земельній ділянці.
  • Інформацію про однотипні (за видом, використанням, станом та видом права власності) автомобільні транспортні засоби, які не є пунктами пересувної роздрібної торгівлі, громадського харчування або послуг, інших ніж пасажирські та вантажні перевезення, можна подати як узагальнену з типом об'єкта оподаткування «автомобільні транспортні засоби». В графі «Реєстраційний номер об'єкта оподаткування» зазначаєте кількість таких транспортних засобів.
  • Повідомлення з інформацією про об'єкти оподаткування, які зареєстровані у відповідному державному органі без присвоєння реєстраційного номера (кадастрового номера, реєстраційного номера об'єкта нерухомого майна), подаєте до податкової за основним місцем обліку в паперовому вигляді із доданням копії документа, що підтверджує реєстрацію об'єкта оподаткування у відповідному державному органі. У такому разі графу 12 «Реєстраційний номер об'єкта оподаткування» повідомлення не заповнюєте.
  • Як і раніше повідомлення подаєте протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до податкової за своїм основним місцем обліку.
  • У разі зміни відомостей про об'єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об'єкта оподаткування, надаєте до податкової за основним місцем обліку повідомлення з оновленою інформацією про об'єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни, в такому самому порядку та строки, як і при реєстрації, створенні чи відкритті об'єкта оподаткування.
  • Інформацію про об'єкти оподаткування та контролюючі органи, у яких платник податків перебуває на обліку за неосновним місцем обліку, можна переглянути в приватній частині Електронного кабінету.

Відомості з повідомлень контролери вносять до Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб:

  • не пізніше наступного дня після отримання повідомлення засобами електронного зв'язку в електронній формі;
  • не пізніше 10 робочих днів від дня надходження в паперовій формі повідомлення.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Посадова інструкція бухгалтера 2025

Організація бухгалтерського обліку на підприємстві передбачає не тільки вирішення питань облікової політики, але, насамперед, кадрової політики. Хто буде вести облік? Однак відібрати найманих працівників замало — необхідно ще й правильно їх документально оформити. Одним із обов’язкових документів є посадова інструкція бухгалтера, посадова інструкція головного бухгалтера. Яким має бути їхній зміст, їхня обов’язковість та відповідальність — про це в консультації
66468

День бухгалтера та аудитора 2025: готуємося до професійного свята

День бухгалтера в Україні цьогоріч відзначаємо 16.07.2025, у середу. Оскільки до важливих подій варто готуватися заздалегідь, зібрали для вас шість ідей, як провести професійне свято в піднесеному настрої та з користю + подарунки бухгалтеру
32042

Аліменти: приклад розрахунку, облік та оподаткування

На роботі є працівник, із зарплати якого слід утримувати аліменти. Для бухгалтера це додатковий клопіт і чимало запитань. Мінімальний розмір аліментів: як їх нарахувати та відобразити в обліку? Як проводять утримання аліментів? Врятуємо бухгалтера: все про аліменти із прикладом розрахунку та відображення аліментів у бухгалтерському обліку
342263

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді