Повідомлення за ф. № 20-ОПП: які новації діятимуть з 27 липня

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

З 27 липня діятимуть зміни у порядку подання повідомлення про об’єкти оподаткування за формою № 20-ОПП (далі — повідомлення), затверджені наказом Мінфіну від 24.06.2020 № 323.

Повідомлення за ф. № 20-ОПП: які новації діятимуть з 27 липня

Що ж змінилось?

  • Відокремлені підрозділи юридичної особи зобов’язані подавати інформацію про об'єкти оподаткування, що перебувають на їх балансі. А юридична особа — інформувати про всі об'єкти оподаткування крім тих, відомості щодо яких вже надані відокремленими підрозділами такої юридичної особи.
  • У повідомленні надаєте інформацію про всі об'єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими в оренду.
  • Під час подачі повідомлень застосовуєте принцип укрупнення інформації, яку надаєте про об'єкт оподаткування. Наприклад, якщо подаєте інформацію про об'єкти оподаткування — офіс, склад, склад-магазин, розташовані в одному офісному центрі за одною адресою, достатньо надати інформацію за одним із типів об'єктів оподаткування, зазначивши у найменуванні: офіс, склад, склад-магазин.
  • Принцип укрупнення інформації не застосовуєте під час подання інформації про об'єкти рухомого та нерухомого майна, які підлягають реєстрації у відповідному державному органі з отриманням відповідного реєстраційного номера. Наприклад, у повідомленні надаєте інформацію і про земельну ділянку, і про об'єкт нежитлової нерухомості, що розташований на такій земельній ділянці.
  • Інформацію про однотипні (за видом, використанням, станом та видом права власності) автомобільні транспортні засоби, які не є пунктами пересувної роздрібної торгівлі, громадського харчування або послуг, інших ніж пасажирські та вантажні перевезення, можна подати як узагальнену з типом об'єкта оподаткування «автомобільні транспортні засоби». В графі «Реєстраційний номер об'єкта оподаткування» зазначаєте кількість таких транспортних засобів.
  • Повідомлення з інформацією про об'єкти оподаткування, які зареєстровані у відповідному державному органі без присвоєння реєстраційного номера (кадастрового номера, реєстраційного номера об'єкта нерухомого майна), подаєте до податкової за основним місцем обліку в паперовому вигляді із доданням копії документа, що підтверджує реєстрацію об'єкта оподаткування у відповідному державному органі. У такому разі графу 12 «Реєстраційний номер об'єкта оподаткування» повідомлення не заповнюєте.
  • Як і раніше повідомлення подаєте протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до податкової за своїм основним місцем обліку.
  • У разі зміни відомостей про об'єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об'єкта оподаткування, надаєте до податкової за основним місцем обліку повідомлення з оновленою інформацією про об'єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни, в такому самому порядку та строки, як і при реєстрації, створенні чи відкритті об'єкта оподаткування.
  • Інформацію про об'єкти оподаткування та контролюючі органи, у яких платник податків перебуває на обліку за неосновним місцем обліку, можна переглянути в приватній частині Електронного кабінету.

Відомості з повідомлень контролери вносять до Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб:

  • не пізніше наступного дня після отримання повідомлення засобами електронного зв'язку в електронній формі;
  • не пізніше 10 робочих днів від дня надходження в паперовій формі повідомлення.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Середня зарплата для відпускних: як розрахувати у нестандартних ситуаціях + приклади

Як розрахувати середню зарплату для відпускних у складних ситуаціях? У цій статті пояснюємо, як враховувати місячні, квартальні та річні премії, як діяти, якщо у розрахунковому періоді був простій, відпустка за власний рахунок, неповний робочий тиждень або призупинення дії трудового договору. Також розглядаємо, як обчислити середню зарплату для відпускних, якщо втрачено облікові дані через війну
60

Положення про преміювання у 2025 році: зразок, структура, обов’язкові пункти

У положенні про преміювання фіксують, за які досягнення й у якому порядку працівники отримують премії. Такий документ захищає роботодавця і пояснює працівнику, коли чекати додаткової оплати. У статті — структура положення, обов’язкові формулювання, типові помилки та зразок на 2025 рік
39404

Нарахування розрахункових при звільненні у 2025 році: як і що виплатити працівнику

У день звільнення роботодавець повинен провести остаточний розрахунок із працівником та виплатити йому всі належні суми. Цей матеріал — покроковий гід для бухгалтера: як підготувати наказ, розрахувати всі виплати й правильно оформити розрахунковий листок
126520

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді