При заповненні листків непрацездатності на самоізоляцію лікуючі лікарі у графі «Причина непрацездатності» власноруч мають зазначати — «ізоляція від COVID-19 — 11».
Термін самоізоляції складає 14 к. дн. Строк самоізоляції не збільшують у разі відсутності результатів тестів на SARS-CoV-2, взятих зразків матеріалу для тестування у пацієнта в останні дні перебування в ізоляції. Початок ізоляції рахують з дня контакту з хворим на COVID-19.
На підставі такого листка непрацездатності застраховані особи мають право на компенсацію від Фонду соцстраху втраченого заробітку за час ізоляції від COVID-19 у розмірі 50% середньої заробітної плати незалежно від тривалості страхового стажу починаючи з 6-го дня непрацездатності. Допомогу за перші 5 днів надає роботодавець.
А медичним працівникам, починаючи з 19.05.2020, Фонд соцстраху компенсує втрачений за час ізоляції від COVID-19 заробіток у розмірі 100% середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу.
На підставі поданих лікарняних із причиною «ізоляція від COVID-19 – 11» роботодавець формує окрему заява-розрахунок, до якої включає лише зазначені листки непрацездатності. У Додатку 1.1 у колонці 10 заяви-розрахунку зазначає причину непрацездатності — 11, тобто «ізоляція від COVID-19».
Облікувати витрати на маски, антисептики, термометри і прибирання? Та ще й так, щоб уникнути ПДФО, компенсувального ПДВ і до того ж виконати норматив з витрат на охорону праці? Проблема? Ми її розв’язали⏩