Допомога по частковому безробіттю: скорочення часу чи неповний робочий час

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Допомогу по частковому безробіттю на період карантину центри зайнятості надають застрахованим особам у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення тривалості робочого часу у зв'язку із зупиненням (скороченням) діяльності через карантин за зверненням роботодавця для її виплати працівникам.

За статтею 51 Кодексу законів про працю (далі — КЗпП) скорочену тривалість робочого часу встановлюють для неповнолітніх працівників, а також для працівників, зайнятих на роботах із шкідливими умовами праці. Крім того, скорочену тривалість робочого часу встановлюють для окремих категорій працівників (учителів, лікарів та інших).

При цьому скорочена тривалість робочого часу може встановлюватись за рахунок власних коштів на підприємствах і в організаціях для жінок, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю.

Допомога по частковому безробіттю: скорочення часу чи неповний робочий час

Мінекономіки звертає увагу, що скорочена тривалість робочого часу запроваджується без зменшення розміру заробітної плати. А щоб отримати допомогу по частковому безробіттю потрібна втрата частини заробітку.

Тому Мінекономіки радить при скороченні виробництва через COVID-19 запроваджувати неповний робочий час, при якому оплату проводять пропорційно відпрацьованому часу. Але про запровадження неповного робочого часу працівників потрібно повідомити не пізніше ніж за два місяці до такого запровадження.

Крім цього, на думку фахівців Мінекономіки, доречно також розглянути можливість запровадження дистанційної праці, простою або надання працівникам відпусток, у тому числі відпусток без збереження заробітної плати. Можливість застосування відповідних механізмів у період карантину вже передбачена КЗпП.

Лист Мінекономіки від 23.06.2020 № 3512-06/38822-07


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Середня зарплата для відпускних: як розрахувати у нестандартних ситуаціях + приклади

Як розрахувати середню зарплату для відпускних у складних ситуаціях? У цій статті пояснюємо, як враховувати місячні, квартальні та річні премії, як діяти, якщо у розрахунковому періоді був простій, відпустка за власний рахунок, неповний робочий тиждень або призупинення дії трудового договору. Також розглядаємо, як обчислити середню зарплату для відпускних, якщо втрачено облікові дані через війну
56

Положення про преміювання у 2025 році: зразок, структура, обов’язкові пункти

У положенні про преміювання фіксують, за які досягнення й у якому порядку працівники отримують премії. Такий документ захищає роботодавця і пояснює працівнику, коли чекати додаткової оплати. У статті — структура положення, обов’язкові формулювання, типові помилки та зразок на 2025 рік
39393

Нарахування розрахункових при звільненні у 2025 році: як і що виплатити працівнику

У день звільнення роботодавець повинен провести остаточний розрахунок із працівником та виплатити йому всі належні суми. Цей матеріал — покроковий гід для бухгалтера: як підготувати наказ, розрахувати всі виплати й правильно оформити розрахунковий листок
126509

Відрядження за кордон 2025: як оформити, провести в обліку та не порушити правила виїзду

У 2025 році відрядження за кордон потребує особливої уваги: і через воєнний стан, і через нові обмеження на виїзд. У цьому матеріалі — як правильно оформити закордонне відрядження, які документи підготувати, як обліковувати витрати та добові, а також які обмеження і дозволи діють під час війни. Усе — з прикладами й поясненнями для бухгалтера
300997

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді