Допомога по частковому безробіттю: скорочення часу чи неповний робочий час

Допомогу по частковому безробіттю на період карантину центри зайнятості надають застрахованим особам у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення тривалості робочого часу у зв'язку із зупиненням (скороченням) діяльності через карантин за зверненням роботодавця для її виплати працівникам.

За статтею 51 Кодексу законів про працю (далі — КЗпП) скорочену тривалість робочого часу встановлюють для неповнолітніх працівників, а також для працівників, зайнятих на роботах із шкідливими умовами праці. Крім того, скорочену тривалість робочого часу встановлюють для окремих категорій працівників (учителів, лікарів та інших).

При цьому скорочена тривалість робочого часу може встановлюватись за рахунок власних коштів на підприємствах і в організаціях для жінок, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю.

Допомога по частковому безробіттю: скорочення часу чи неповний робочий час

Мінекономіки звертає увагу, що скорочена тривалість робочого часу запроваджується без зменшення розміру заробітної плати. А щоб отримати допомогу по частковому безробіттю потрібна втрата частини заробітку.

Тому Мінекономіки радить при скороченні виробництва через COVID-19 запроваджувати неповний робочий час, при якому оплату проводять пропорційно відпрацьованому часу. Але про запровадження неповного робочого часу працівників потрібно повідомити не пізніше ніж за два місяці до такого запровадження.

Крім цього, на думку фахівців Мінекономіки, доречно також розглянути можливість запровадження дистанційної праці, простою або надання працівникам відпусток, у тому числі відпусток без збереження заробітної плати. Можливість застосування відповідних механізмів у період карантину вже передбачена КЗпП.

Лист Мінекономіки від 23.06.2020 № 3512-06/38822-07


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми тривалості робочого часу 2025

У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
4216

Генератор на підприємстві: облік

У багатьох населених пунктах України знову є проблеми з електрикою через атаки рф. Щоб організувати безперебійну роботу, підприємства використовують дизель-генератори. Покажемо на прикладах, як облікувати генератори, та пояснимо, чи сплачувати екологічний податок за спалювання в генераторі дизельного палива
7342

Фізична особа-підприємець: хто такий ФОП

Якщо у вас є ідея щодо створення своєї власної справи — візьміться за неї сьогодні й будете мати результат уже завтра. Ідея — це, звичайно, головне, але ще треба зробити перші кроки та оформити ФОП. У консультації розповімо все про ФОП
60661

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
100

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді