Помилкову ПН зареєстровано з порушенням термінів: які наслідки

Підприємство склало податкові накладні (далі — ПН) без факту здійснення господарських операцій і несвоєчасно зареєстровало їх в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН). Після встановлення зазначеного факту, платник склав та зареєстрував розрахунки коригування (далі — РК) із зануленням всіх показників зазначених ПН. Платник вважає, що відсутні підстави для штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію таких ПН в ЄРПН. Чи насправді це так?

Штрафні санкції за порушення терміну реєстрації ПН в ЄРПН не застосовують лише для ПН, що не надають отримувачу (покупцю) та складені на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковують за нульовою ставкою.

Помилкову ПН зареєстровано з порушенням термінів: які наслідки

Також до платників ПДВ не застосовують штрафні санкції за порушення порядку реєстрації ПН та/або РК в ЄРПН, які вчинені протягом періоду з 1 березня по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину.

Будь-яких інших винятків щодо незастосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію ПН/РК в ЄРПН чинним законодавством не передбачено.

Податківці наголосили, що надання додаткових переваг окремим платникам податків, зокрема у вигляді звільнення від відповідальності за несвоєчасну реєстрацію ПН та/або РК в ЄРПН, суперечить одному з основних принципів побудови системи оподаткування, а саме: рівності усіх платників перед законом, недопущенню будь-яких проявів податкової дискримінації — забезпечення однакового підходу до всіх платників податків.

Тож, якщо ці ПН були не вчасно зареєстровані в період карантину, то до підприємства не застосують штрафні санкції.

P.S. Схожу відповідь контролери надали в ЗІР, категорія 101.28. Вони зауважили, що Податковим кодексом України не визначено виключень щодо застосування штрафних санкцій за порушення терміну реєстрації ПН/РК, в тому числі тих, які після їх реєстрації визнають як помилково (безпідставно) складені.

При цьому рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

Лист ДПС від 22.06.2020 № 2485/6/99-00-05-06-02-06/ІПК


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
93477

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14335

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21764

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді