У разі реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) двох і більше податкових накладних (далі — ПН), складених на одну операцію з постачання товарів/послуг, постачальник (продавець) складає розрахунок коригування (далі — РК) до «зайво складених» ПН.
Продавець (постачальник) самостійно визначає, яка з кількох складених ним на одну і ту ж операцію ПН є правильною, а яка (які) «зайво складеною(ними)».
При цьому один РК можна скласти лише до однієї «зайво складеної» ПН. Якщо на одну і ту ж операцію з постачання товарів/послуг складено кілька ПН, то РК складають окремо до кожної ПН, яка визначена платником як «зайво складена», у тому числі і до ПН, що не надають отримувачу (покупцю).
У результаті такого коригування на одну операцію з постачання товарів/послуг в ЄРПН має залишитися одна ПН — «правильна». Таке коригування не може бути проведене, якщо в ЄРПН за результатами операції з постачання товарів/послуг не залишиться жодної ПН.
За інформацією ГУ ДПС у Тернопільській області
Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
У статті — актуальний календар бухгалтера на квітень 2025 року
Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
Додайте цю статтю в корисне й тримайте напохваті. Вона підказуватиме, як виправити помилки у зведених ПН. Рекомендації експерта підкріпили прикладом і зразками
Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних