Платник ПДВ змінив найменування: чи подавати до податкової заяву для перереєстрації

Перереєстрацію у зв’язку зі зміною найменування (крім перетворення) платника ПДВ, який включений до ЄДР, здійснює податковий орган без подання заяви на підставі відомостей з ЄДР

Платник ПДВ змінив найменування: чи подавати до податкової заяву для перереєстрації

ПДВ: від азів до майстерності

Перереєстрацію платника ПДВ проводять, зокрема, у разі перетворення юридичної особи — платника ПДВ або зміни даних про платника ПДВ, які стосуються податкового номера та/або найменування платника ПДВ і не пов’язані з ліквідацією або реорганізацією платника ПДВ (п. 183.15 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Для перереєстрації платник ПДВ подає заяву за формою № 1-ПДВ протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника ПДВ або виникли інші підстави для перереєстрації.

Заяву подають до податкового органу за місцезнаходженням платника в електронній формі.

Запис про перереєстрацію платника ПДВ вносять до реєстру платників ПДВ протягом трьох робочих днів після надходження заяви до податкового органу.

Перереєстрацію у зв’язку зі зміною найменування (крім перетворення) платника ПДВ, який включений до ЄДР, здійснює податковий орган без подання заяви платником ПДВ на підставі відомостей з ЄДР.

У разі внесення до ЄДР відомостей щодо зміни найменування юридичної особи – платника ПДВ, пов’язаної із назвою такої особи, перереєстрація платника ПДВ відбувається без участі самого платника на підставі відомостей з ЄДР. Тобто без подання заяви платником ПДВ.

У разі перетворення юридичної особи — платника ПДВ (тобто у разі зміни організаційно-правової форми, що міститься у найменуванні юридичної особи) новоутворена юридична особа подає до податкового органу заяву з позначкою «Перереєстрація» протягом 10 робочих днів після дати державної реєстрації новоутвореної юридичної особи. Якщо особа, утворена шляхом перетворення, не подала у встановлений строк заяви для перереєстрації, її реєстрацію платником ПДВ анулюють відповідно до статті 184 ПК.

На сьогодні перевірити інформацію у реєстрі платників ПДВ, в тому числі щодо найменування юридичної особи, можете за допомогою пошукового сервісу «Реєстр платників ПДВ».

Доступ до відомостей реєстру платників ПДВ надають шляхом пошуку за податковим номером або індивідуальним податковим номером платника ПДВ.

Для цього особа, яка бажає отримати такі відомості, повинна пройти ідентифікацію з використанням кваліфікованого або удосконаленого електронного підпису).

За інформацією ДПС у Дніпропетровській області


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Кваліфікований електронний підпис: види та використання

Електронний цифровий підпис — це заміна традиційного підпису «від руки». В його основі лежить криптографічний захист електронних даних з використанням особистого ключа особи, яка підписує документ. Які існують види електронного підпису, які з них обов’язкові і в яких ситуаціях, який підпис вимагає ДПС, що таке захищений носій і токени та їхні альтернативи
55669

Збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д вже зареєстрували на сайті ВРУ. Розглянемо, що ці зміни означають для платників податків
775

Додаток 1 до декларації з ПДВ: як заповнити

Експерт допоможе скласти додаток 1 до декларації з ПДВ. Скористайтеся підказками, щоб швидко та без помилок внести дані з ПН та РК до відповідних таблиць
3078

Довідники податкових пільг 2024

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 07.08.2024 року. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо, а також визначено строки дії пільг
11000

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді