Платник ПДВ змінив найменування: чи подавати до податкової заяву для перереєстрації

Перереєстрацію у зв’язку зі зміною найменування (крім перетворення) платника ПДВ, який включений до ЄДР, здійснює податковий орган без подання заяви на підставі відомостей з ЄДР

Платник ПДВ змінив найменування: чи подавати до податкової заяву для перереєстрації

ПДВ: від азів до майстерності

Перереєстрацію платника ПДВ проводять, зокрема, у разі перетворення юридичної особи — платника ПДВ або зміни даних про платника ПДВ, які стосуються податкового номера та/або найменування платника ПДВ і не пов’язані з ліквідацією або реорганізацією платника ПДВ (п. 183.15 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Для перереєстрації платник ПДВ подає заяву за формою № 1-ПДВ протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника ПДВ або виникли інші підстави для перереєстрації.

Заяву подають до податкового органу за місцезнаходженням платника в електронній формі.

Запис про перереєстрацію платника ПДВ вносять до реєстру платників ПДВ протягом трьох робочих днів після надходження заяви до податкового органу.

Перереєстрацію у зв’язку зі зміною найменування (крім перетворення) платника ПДВ, який включений до ЄДР, здійснює податковий орган без подання заяви платником ПДВ на підставі відомостей з ЄДР.

У разі внесення до ЄДР відомостей щодо зміни найменування юридичної особи – платника ПДВ, пов’язаної із назвою такої особи, перереєстрація платника ПДВ відбувається без участі самого платника на підставі відомостей з ЄДР. Тобто без подання заяви платником ПДВ.

У разі перетворення юридичної особи — платника ПДВ (тобто у разі зміни організаційно-правової форми, що міститься у найменуванні юридичної особи) новоутворена юридична особа подає до податкового органу заяву з позначкою «Перереєстрація» протягом 10 робочих днів після дати державної реєстрації новоутвореної юридичної особи. Якщо особа, утворена шляхом перетворення, не подала у встановлений строк заяви для перереєстрації, її реєстрацію платником ПДВ анулюють відповідно до статті 184 ПК.

На сьогодні перевірити інформацію у реєстрі платників ПДВ, в тому числі щодо найменування юридичної особи, можете за допомогою пошукового сервісу «Реєстр платників ПДВ».

Доступ до відомостей реєстру платників ПДВ надають шляхом пошуку за податковим номером або індивідуальним податковим номером платника ПДВ.

Для цього особа, яка бажає отримати такі відомості, повинна пройти ідентифікацію з використанням кваліфікованого або удосконаленого електронного підпису).

За інформацією ДПС у Дніпропетровській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21593

Реєстрація податкової накладної в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
291158

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді