ДПС оприлюднила проєкт наказу Мінфіну, яким пропонують викласти в новій редакції форму:
- податкової накладноїта розрахунку коригування до неї;
- податкової декларації з ПДВ і додатки 1-8 до неї;
- уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок.
Також у новій редакції викладено додаток 1 до Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ «Повідомлення про делегування філіям (структурним підрозділам) права складання податкових накладних та розрахунків коригування».
Необхідність у таких новаціях виникала через те, що Закон України від 16.01.2020 № 466-IX передбачає низку змін, спрямованих на вдосконалення та спрощення системи адміністрування податків, зокрема скасування квартального звітного (податкового) періоду для звітності з ПДВ. Відповідно виникла необхідність у внесенні змін до форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, у тому числі скасування «Заяви про вибір квартального звітного (податкового) періоду».
Крім того, проєктом акта передбачено:
- виключити з додатка 1 до декларації з ПДВ:
- таблицю 1, в якій відображають розшифровку податкових зобов’язань за звітний період в розрізі контрагентів. Така інформація наявна в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН);
- таблицю 1.2, в якій одноразово відображалась інформація за період з 01.07.2015 по 31.05.2018 (включно) про суми ПДВ, включені до складу податкових зобов’язань, та за якими в ЄРПН не зареєстровані податкові накладні;
- об’єднати додатки 1 та 5 додекларації з ПДВ. У такому об’єднаному додатку 1 буде відображатись інформація щодо розшифровки податкового кредиту платника в розрізі контрагентів за звітний період, а також інформація щодо сум ПДВ, нарахованих за звітний період, за якими в ЄРПН не зареєстровано податкові накладні.
А саму форму податкову звітність з ПДВ викладено у новій редакції.
Також у формі податкової накладної запропоновано збільшити кількість найменувань поставлених товарів/послуг в одній податковій накладній з 9999 до 99999 позицій.
Крім того, для удосконалення ідентифікації платника податків, у формі податкової накладної пропонують зазначати код ознаки джерела податкового номера відповідно до реєстру, якому належить податковий номер особи.