Законотворці пропонують надавати допомогу по частковому безробіттю не тільки на період карантину, встановленого для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб, а й у період запровадження надзвичайної ситуації.
Крім того, запропоновано:
- виключити дискримінаційну норму щодо виключного права на надання такої допомоги лише «роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва», що автоматично позбавляє права на даний вид допомоги інших застрахованих осіб, які працюють не у цих сферах;
- закріпити на рівні закону право ФОПів, які є застрахованими особами та звільнені від сплати ЄСВ, на допомогу по частковому безробіттю у разі втрати ними доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності через проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби, інших можливих карантинів та/чи надзвичайних ситуацій, встановлених КМУ.
- на відміну від урядового проєкту — залишити незмінними норми статті 47-1 Закону України «Про зайнятість населення» в частині визначення строків надання допомоги по частковому безробіттю саме у законі, а не у нормативно-правовому акті КМУ.
Маєте неоформлених працівників або комусь із них недоплатили зарплату, мерщій владнайте ці питання! Із 1 вересня Держпраці масово перевірятимуть роботодавців за новими правилами.