Як відкоригувати неточності в ціні КО чи сумі податкового зобов’язання: роз’яснення Офісу ВПП

Платник податків має право самостійно провести коригування ціни контрольованої операції і сум податкових зобов’язань за умови, що це не призведе до зменшення суми податку, що підлягає сплаті до бюджету.

Як відкоригувати неточності в ціні КО чи сумі податкового зобов’язання: роз’яснення Офісу ВПП

Рекомендований порядок дій:

1. Визначити контрольовані операції, за якими потрібно провести коригування з метою забезпечення відповідності їх умов принципу «витягнутої руки».

2. Здійснити коригування відповідно до підпунктів 39.5.4.1 Податкового кодексу України (далі — ПК) в додатках ТЦ та РI до податкової декларації з податку на прибуток.

Відповідні податкові різниці збільшують фінансовий результат до оподаткування згідно з підпунктом 140.5.1 та/або підпунктом 140.5.2 ПК.

Для цього необхідно розрахувати свої податкові зобов’язання відповідно до мінімального/максимального значення діапазону цін (рентабельності).

Якщо не скористалися своїм правом проведення самостійного коригування, то розрахунок податкових зобов’язань за результатом контрольованих операцій проводите з врахуванням значення медіани ринкового діапазону цін (рентабельності).

3. Сплатити суму податку на прибуток, самостійно нараховану в декларації.

4. Нарахувати та сплатити штрафні санкції (з урахуванням пункту 52-1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК та роз’яснення в ЗІР, категорії 132.01).

Так, пунктом 50.1 ПК передбачено:

а) сплатити суму недоплати й штраф у розмірі 3% від такої суми до подання уточнюючого розрахунку. Цей штраф не застосовують у разі подання уточнюючого розрахунку до податкової декларації з податку на прибуток за попередній податковий (звітний) рік з метою здійснення самостійного коригування відповідно до статті 39 ПК у строк не пізніше 1 жовтня року, наступного за звітним;

б) відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подають за податковий період, наступний за період, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі 5% від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.

За інформацією Офісу ВПП ДПС


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Хто, коли і як подає фінансову звітність за 9 місяців

Настає час звітувати за січень-вересень поточного року. Якою має бути фінансова звітність за 9 місяців, кому її подавати та на що звернути увагу, чи виправляти минулі помилки, а також про відповідальність за таку звітність – дізнайтесь у консультації
32688

Хто, коли і як подає Звіт про контрольовані операції

Якщо були операції з нерезидентами, які підпадають під критерії контрольованих, то треба подати Звіт про контрольовані операції 2024. А якщо бути точним, то Звіт про контрольовані операції 2023, так як восени 2024 року спливає саме термін подачі звіту за 2023 рік
49498

Збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д вже зареєстрували на сайті ВРУ. Розглянемо, що ці зміни означають для платників податків
752

Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній

У 2024 році учасникам міжнародної групи компаній, що мали контрольовані операції, разом зі звичним уже Звітом про контрольовані операції обов’язково треба подати повідомлення про участь у міжнародній групі компаній за 2023 рік. У консультації розповімо про форму цього повідомлення, терміни подання, алгоритм заповнення та штрафи, які доведеться сплачувати за неподання
10732

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді