Коли банк зобов’язаний виконати доручення клієнта на сплату податків

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Банк зобов’язаний виконати доручення клієнта, що міститься в розрахунковому документі і який надійшов протягом операційного часу банку, в день його надходження.

Коли банк зобов’язаний виконати доручення клієнта на сплату податків

Якщо розрахунковий документ клієнта надійшов до обслуговуючого банку після закінчення операційного часу, банк зобов’язаний виконати доручення клієнта не пізніше наступного робочого дня.

Звертаємо увагу, з 03.08.2020 Державна казначейська служба України ЕАП (код банку 899998) працює в режимі 23/7. Дата банківського дня в СЕП у робочі дні за п’ятиденного робочого тижня відповідатиме календарній даті, а у вихідні дні, святкові та неробочі дні, визначені законодавством України —календарній даті першого робочого (операційного) дня після них.

Дані про надходження податків, зборів, інших платежів до бюджету через СЕП відображаються в інтегрованій картці платника і в реєстрі надходжень та повернень контролюючим органом за місцем його знаходження на податковому обліку у день отримання від органів Казначейства відомостей про зарахування та повернення надміру сплачених платежів у вигляді електронного реєстру розрахункових документів.

Нагадуємо, якщо граничний строк сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов’язання вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

За інформацією ГУ ДПС в Івано-Франківській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79257

Загальна система оподаткування ФОП 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
708959

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді