Ліцензія на пальне для сільгосптоваровиробника

Як розпочати експортувати власну сільгосппродукцію⏩

Усім сільгосптоваровиробникам (фермерам), які закуповують пальне та зберігають його на своїй території для подальшого використання для власних потреб та промислового перероблення, потрібно мати відповідну ліцензію.

Сільгоспник тримає пальне про запас: повинен отримати відповідну ліцензію

Без цього документа застосовуватимуть штрафні (фінансові) санкції у розмірі — 500 тис. гривень. Такі вимоги передбачені статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва й обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» від 19.12.1995 №4 81/95-ВР (далі — Закон №481) і діють з 01.04.2020.

Ліцензію мають отримати всі суб’єкти господарювання будь-якої форми власності, які зберігають пальне. Сільгоспвиробники, які є платниками єдиного податку 4-ї групи та використовують пальне виключно для власних потреб, також зобов’язані отримати ліцензію.

Виняток! У разі зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним виключно у споживчій тарі до 5 літрів отримувати ліцензію не треба. Якщо ж пальне переливають в інший резервуар та його об’єми разом становлять більше 5 літрів, то без ліцензії не обійтися.

Згідно з статтею 15 Закону № 481 суб’єкти господарювання отримують ліцензії на право зберігання пального на кожне місце зберігання пального. Ліцензія або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше 20 календарних днів з дня одержання зазначених у цьому Законі документів. Отримати ліцензію за спрощеною процедурою можливо при одночасному виконанні умов:

1) пальне використовують виключно для потреб власного споживання чи промислового перероблення;

2) пальне не реалізують іншим особам.

Лише за цих умов суб’єкт господарювання подає тільки два документи: заяву та документ про річну оплату ліцензії в сумі 780 гривень. Копії інших документів не подає.

Окрім загальних відомостей про заявника у заяві вказують:

  • мета використання пального (для потреб власного споживання чи перероблення);
  • загальна місткість резервуарів/ємностей, які використовуються для зберігання пального;
  • місцезнаходження таких місць зберігання пального (резервуварів/ємностей).

За інформацією ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Військовий облік на сільгосппідприємствах: які перевірки

Обов’язок вести військовий облік — вимога мобілізаційного законодавства. Контролювати, як його дотримують підприємства, уповноважили, зокрема, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Підкажемо, коли їх представники можуть прийти до сільгосппідприємств і що перевірятимуть
41

Як організувати підсумований облік робочого часу на агропідприємстві

Підсумований облік робочого часу запроваджують на підприємствах, які діють безперервно. Бо вони не можуть дотримати щоденної та щотижневоної норми робочого часу. Це поширена ситуація на сільгосппідприємтсві. Розкажемо, як запровадити підсумований облік робочого часу в сільському господарстві, як розробити графіки виходу на роботу чи змінності, як підрахувати надурочні години та як нарахувати зарплату
2714

Облік купівлі землі

У статті — поради, як оподаткувати та облікувати за національними та міжнародними стандартами операції з купівлі земельних ділянок юрособами. Розглянемо питання щодо формування первісної вартості землі та наведемо типові бухгалтерські проведення
165

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді