5 РРО-ЗАПИТАНЬ, ЯКІ ЦІКАВЛЯТЬ КОЖНОГО БУХГАЛТЕРА↪️
Найбільш поширеними порушеннями встановленими під час проведення фактичних перевірок щодо здійснення операцій з підакцизними товарами є:
- недотримання вимог щодо використання режиму попереднього програмування найменування кожного підакцизного товару згідно УКТЗЕД. Починаючи з 01.08.2020 фінансова санкція за дане порушення збільшена із 85 грн до 511 гривень;
- порушення порядку обліку, виробництва та обігу пального, за що передбачена відповідальність у розмірі подвійної вартості не облікованих товарів за місцем реалізації;
- необладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та рівномірами-лічильниками та відсутність реєстрації в Єдиному Державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників. Вказані порушення передбачають застосування штрафних санкцій у розмірі 20 тис грн за кожний необладнаний резервуар або місце відпуску пального. У разі встановлення на акцизному складі протягом року повторного порушення, відповідальність - 50 тис гривень.
Крім того контролери нагадали, що з 01.08.2020 за незастосування РРО або ПРРО, застосування їх з порушенням встановлених законодавством вимог, передбачені штрафні (фінансові) санкції, зокрема штраф у розмірі 10% (за перше порушення) і 50% (за кожне наступне порушення) вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг).
А з 01.01.2021 розмір штрафу становитиме 100% і 150% вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) за перше й наступне порушення відповідно.
