Підприємство придбало товару, який був ввезений на митну територію України, і у первинних документах зазначено одну одиницю виміру. А при подальшій реалізації цього товару планує використовувати іншу одиницю виміру. Чи буде це порушенням?
Постачання товару, ціна якого при придбанні була встановлена, наприклад, за вагову одиницю (кілограм, тонну тощо), може здійснюватися за ціною, обчисленою із застосуванням іншої одиниці виміру такого товару (наприклад штуки, метри).
А значить одиниця виміру, вказана у графі 4 податкової накладної (далі — ПН), складеної на операцію з постачання товару, може відрізнятися від одиниці виміру, що вказана у ПН, отриманій платником при придбанні такого товару, або у митній декларації, оформленій при ввезенні даного товару на митну територію України.
Водночас контролери нагадали, що до граф 4 та 5 ПН вносять одиницю виміру товарів/послуг. Ці графи заповнюють відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку (далі — КСПОВО), чинного на дату складання ПН:
- у графі 4 вказують умовне позначення відповідної назви одиниці вимірювання/обліку (українське), зазначеної у КСПОВО. Якщо товар/послуга, що постачають, має одиницю обліку, яка відсутня у КСПОВО, то у графі 4 зазначають умовне позначення одиниці вимірювання таких товару/послуги, яке використовують для обліку та відображають у первинних документах;
- у графі 5 — код відповідної одиниці вимірювання/обліку, зазначений у КСПОВО.
Якщо в графі 4 зазначено умовне позначення одиниці виміру, яка відсутня в КСПОВО, графу 5 не заповнюють.
Технічні проблеми на сервері ДФС — не підстава для звільнення від штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних. Щоб уникнути штрафів, коли не отримали протягом операційного дня квитанції про прийняття/неприйняття або зупинення її реєстрації...
Лист ДПС від 29.09.2020 № 4043/ІПК/99-00-05-06-02-06