✔️Суборенда сільгоспземель: оформте правильно✔️
Починаючи з 01.01.2018 члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, є платниками ЄСВ (п. 51 частини 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464).
Такі платники ЄСВ зобов’язані сплачувати за себе ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачують ЄСВ.
Для зазначеної категорії платників встановлена обов’язкова ставка ЄСВ — 22% бази нарахування.
Базою нарахування єдиного внеску для членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць. У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄССВ При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
ЄСВ сплачують незалежно від фінансового стану платника.
Звільнені від сплати ЄСВ за себе мають члени фермерського господарства, якщо:
- вони належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах,
- або отримують пенсію за віком, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України від 09.07.2003 № 1058-ІV, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.