Пенсійна система України: Мінсоцполітики назвало 5 основних напрямків розвитку

Зарплата-2020: розрахунки, звітність, перевірки СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️

Мінсоцполітики назвало 5 основних напрямків розвитку пенсійної системи, за якими мають бути прийняті узгоджені рішення:

1. Питання прожиткового мінімуму. За словами Марини Лазебної цей показник використовують для будь-яких фіскальних визначень, проте він не виконує основного завдання — не слугує стандартом соціального захисту громадян. Сьогодні до величини прожиткового мінімуму «прив’язані» майже 180 норм, які регулюють кримінальні, господарські, адміністративні питання. Це вдвічі більше, ніж норм, які регулюють питання соціальних виплат, яких 79.

Пенсійна система України: Мінсоцполітики назвало 5 основних напрямків розвитку

2. Удосконалення пенсійного законодавства в солідарній пенсійній системі. Зокрема, встановлення дати щорічної індексації пенсій, її поширення на окремі категорії пенсіонерів, яким пенсію не індексують, встановлення особливостей пенсійного забезпечення батьків дітей з орфанними захворюваннями та інше.

3. Запровадження накопичувальної професійної пенсійної системи для окремих категорій професій, яким пенсія призначається достроково.

4. Розвиток недержавного пенсійного забезпечення, підвищення захисту майнових прав та інтересів учасників накопичувальної системи пенсійного забезпечення.

5. Запровадження другого рівня системи пенсійного забезпечення.

По першому і другому питанню Мінсоцполітики напрацювало чотири законопроєкти, які системно вирішують проблеми, що накопичились і наразі завершується їх узгодження з іншими центральними органами виконавчої влади та соціальними партнерами.

Щодо блоку питань з накопичувальної системи пенсійного забезпечення, то у Верховній Раді на розгляді перебуває проєкт Закону «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення» № 2683 від 27.12.2019. Мінсоцполітики повністю підтримує його ідею, як основу для запровадження другого рівня та необхідність його прийняття до кінця року з урахуванням наданих пропозицій від Мінсоцполітики.

За інформацією Мінсоцполітики


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми тривалості робочого часу 2025

У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
4224

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
102

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
1272

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
677

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді