Пенсійна система України: Мінсоцполітики назвало 5 основних напрямків розвитку

Зарплата-2020: розрахунки, звітність, перевірки СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️

Мінсоцполітики назвало 5 основних напрямків розвитку пенсійної системи, за якими мають бути прийняті узгоджені рішення:

1. Питання прожиткового мінімуму. За словами Марини Лазебної цей показник використовують для будь-яких фіскальних визначень, проте він не виконує основного завдання — не слугує стандартом соціального захисту громадян. Сьогодні до величини прожиткового мінімуму «прив’язані» майже 180 норм, які регулюють кримінальні, господарські, адміністративні питання. Це вдвічі більше, ніж норм, які регулюють питання соціальних виплат, яких 79.

Пенсійна система України: Мінсоцполітики назвало 5 основних напрямків розвитку

2. Удосконалення пенсійного законодавства в солідарній пенсійній системі. Зокрема, встановлення дати щорічної індексації пенсій, її поширення на окремі категорії пенсіонерів, яким пенсію не індексують, встановлення особливостей пенсійного забезпечення батьків дітей з орфанними захворюваннями та інше.

3. Запровадження накопичувальної професійної пенсійної системи для окремих категорій професій, яким пенсія призначається достроково.

4. Розвиток недержавного пенсійного забезпечення, підвищення захисту майнових прав та інтересів учасників накопичувальної системи пенсійного забезпечення.

5. Запровадження другого рівня системи пенсійного забезпечення.

По першому і другому питанню Мінсоцполітики напрацювало чотири законопроєкти, які системно вирішують проблеми, що накопичились і наразі завершується їх узгодження з іншими центральними органами виконавчої влади та соціальними партнерами.

Щодо блоку питань з накопичувальної системи пенсійного забезпечення, то у Верховній Раді на розгляді перебуває проєкт Закону «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення» № 2683 від 27.12.2019. Мінсоцполітики повністю підтримує його ідею, як основу для запровадження другого рівня та необхідність його прийняття до кінця року з урахуванням наданих пропозицій від Мінсоцполітики.

За інформацією Мінсоцполітики


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2024: жовтень

Актуальна осіння інформація для бухгалтера — виробничий календар на жовтень 2024 року та податковий календар на жовтень 2024 року. Розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу, вчасно подати фінансову, податкову та статистичну звітність і сплатити податки — у поміч календар для бухгалтера на жовтень 2024 року
19788

Страховий стаж для виходу на пенсію

У статті експерт розкаже все про страховий стаж для виходу на пенсію. Зручні таблиці допоможуть, коли постали перед потребою, як визначити страховий стаж для пенсії
113626

Резерв премій за підсумками року: створюємо та коригуємо

Підприємство нараховує резерв на виплату винагороди за підсумками року. У вересні керівництво помітило, що планові показники не виконало, тому вирішило не виплачувати працівникам премію за результатами поточного року. Чи можна відкоригувати резерв посеред року? Якщо так, то як це задокументувати?
7482

Індекс інфляції на 2024 рік

У статті знайдете актуальний індекс інфляції та індекс споживчих цін 2024 у таблицях
196598

Наказ про преміювання працівників

Один із методів заохочення працівників до роботи — преміювання. У статті розповімо, як документально оформити — скласти наказ. Також для вас — наказ про преміювання працівників зразок
77928

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді