Скільки днів хвороби оплачувати сезонному працівнику, зайнятому на виноградарстві

✔️Суборенда сільгоспземель: оформте правильно✔️

Застрахованим особам, які працюють на сезонних і тимчасових роботах, допомогу по тимчасовій непрацездатності надають не більш як за 75 к. дн. протягом календарного року (абз.4 ч.2 ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105).

Скільки днів хвороби оплачувати сезонному працівнику, зайнятому на виноградарстві

Роботи в виноградарстві дійсно зазначені у видах робіт, які, згідно з постановою КМУ «Про затвердження Списку сезонних робіт і сезонних галузей» від 28.03.2020 № 278, віднесені до сезонних.

В Списку сезонних робіт та галузей не зазначені конкретні професії, посади сезонних працівників та не деталізовано сезонні роботи. В зв’язку з цим перелік таких професій, посад та конкретних видів сезонних робіт, а також їх тривалість, дати початку та закінчення таких робіт підприємство встановлює в колективному договорі або іншому локальному нормативному документі.

Але наявність однієї цієї ознаки замало, щоб віднести трудовий договір підприємства з найманим працівником виноградної бригади до сезонного. Адже в Указі Президії Верховної Ради СРСР «Про умови праці робітників і службовців, зайнятих на сезонних роботах» від 24.09.1974 №310 (далі — Указ № 310) зазначено, що для того, щоб трудовий договір було визначено сезонним, роботи за ним повинні виконуватися протягом певного періоду (сезону), що не перевищує шести місяців.

В наказі підприємства про прийом на роботу працівниківвиноградної бригади зазначено, що їх приймають «на період сезону вирощування винограду». Роботи на виноградниках на підприємстві тривають з березня по листопад — тобто впродовж дев’яти місяців на рік.

Таким чином, незважаючи на те, роботи у виноградарстві віднесено до сезонних робіт, в наказі про прийом на роботу міститься термін «на період сезонних робіт», зазначений трудовий договір неможна вважати сезонним; працівник зайнятий на цих роботах, не є сезонним працівником.

Цей договір є звичайним строковим трудовим договором, укладеним на період виконання певної роботи, так як в силу специфіки вирощування винограду неможливо заздалегідь визначити строк, необхідний для виконання робіт, які передбачені угодою сторін.

Тому допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, зазначеному працівникові повинна надаватися на загальних підставах.

За інформацією Держпраці у Одеській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як укласти договір оренди сільськогосподарської техніки

Усі суб’єкти господарювання, що реалізують пальне, стали платниками акцизного податку. Навіть передачу пального виконавцеві за договором підряду податківці розцінюють як реалізацію. Тож фермери, які передають виконавцеві власне пальне за договором підряду, мають сплачувати акциз. Аби уникнути непорозумінь з податківцями, замість договору підряду укладіть договір оренди сільгосптехніки. Підкажемо, що врахувати
5696

Договір контрактації сільськогосподарської продукції

Одна з форм державної підтримки сільськогосподарського виробника — це закупівля в нього продукції. Один зі способів оформити таку закупівлю — договір контрактації. У консультації розповімо про суть такого договору, його правове регулювання, істотні умови, відмінності від інших договорів, а також знайдете зразок договору контрактації
17557

Облікова політика сільськогосподарського підприємства 2024

Облікова політика — внутрішній документ агропідприємства. Проте норми, які підприємство закладає до облікової політики, можуть як допомогти врятувати від ризиків, так і зашкодити. Скористайтеся порадами експерта та готовим зразком, які допоможуть провести аудит власного наказу про облікову політику
4727

Преміювання аграріїв: як заохотити працівників і зекономити на податках

Уже котрий рік поспіль аграрії збирали врожай за несприятливих погодних умов, а інколи під час обстрілів і в небезпечних умовах через замінування. Тож роботодавцям варто подбати про преміювання, заохочення та подарунки для працівників до майбутніх свят
891

Зібрали врожай овочів і фруктів: як задокументувати, облікувати та оподаткувати

Агропідприємство зібрало врожай овочів і фруктів. Як оцінити готову продукцію та відходи, а також задокументувати, облікувати та оподаткувати зібраний урожай, розповість експерт
69

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді