✔️Суборенда сільгоспземель: оформте правильно✔️
Застрахованим особам, які працюють на сезонних і тимчасових роботах, допомогу по тимчасовій непрацездатності надають не більш як за 75 к. дн. протягом календарного року (абз.4 ч.2 ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105).
Роботи в виноградарстві дійсно зазначені у видах робіт, які, згідно з постановою КМУ «Про затвердження Списку сезонних робіт і сезонних галузей» від 28.03.2020 № 278, віднесені до сезонних.
В Списку сезонних робіт та галузей не зазначені конкретні професії, посади сезонних працівників та не деталізовано сезонні роботи. В зв’язку з цим перелік таких професій, посад та конкретних видів сезонних робіт, а також їх тривалість, дати початку та закінчення таких робіт підприємство встановлює в колективному договорі або іншому локальному нормативному документі.
Але наявність однієї цієї ознаки замало, щоб віднести трудовий договір підприємства з найманим працівником виноградної бригади до сезонного. Адже в Указі Президії Верховної Ради СРСР «Про умови праці робітників і службовців, зайнятих на сезонних роботах» від 24.09.1974 №310 (далі — Указ № 310) зазначено, що для того, щоб трудовий договір було визначено сезонним, роботи за ним повинні виконуватися протягом певного періоду (сезону), що не перевищує шести місяців.
В наказі підприємства про прийом на роботу працівниківвиноградної бригади зазначено, що їх приймають «на період сезону вирощування винограду». Роботи на виноградниках на підприємстві тривають з березня по листопад — тобто впродовж дев’яти місяців на рік.
Таким чином, незважаючи на те, роботи у виноградарстві віднесено до сезонних робіт, в наказі про прийом на роботу міститься термін «на період сезонних робіт», зазначений трудовий договір неможна вважати сезонним; працівник зайнятий на цих роботах, не є сезонним працівником.
Цей договір є звичайним строковим трудовим договором, укладеним на період виконання певної роботи, так як в силу специфіки вирощування винограду неможливо заздалегідь визначити строк, необхідний для виконання робіт, які передбачені угодою сторін.
Тому допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, зазначеному працівникові повинна надаватися на загальних підставах.