Реєстрація платником ПДВ: 5 основних змін
Якщо договором передбачено постачання послуг, вартість яких визначають за показниками приладів обліку, та рахунок від постачальника містить загальну суму платежу, суму ПДВ та податковий номер постачальника таких послуг, то на підставі такого рахунку отримувач цих послуг може сформувати податковий кредит. Податкова накладна (далі — ПН) в такому разі не потрібна.
Але платник ПДВ не може включити до податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду суми ПДВ на підставі рахунків за надані послуги, які були виставлені постачальником за показниками приладів обліку, за попередні звітні (податкові) періоди.
Якщо платник ПДВ вчасно не включив до податкового кредиту суми ПДВ на підставі документів, які без отримання ПН дають право на податковий кредит, то зазначені суми ПДВ можуть бути включені платником до складу податкового кредиту на підставі таких документів. Необхідно подати за звітні періоди, в яких виникло право на податковий кредит, уточнюючі розрахунки (з урахуванням строків давності, передбачених статтею 102 ПК) за правилами, встановленими статтею 50 ПК для самостійного виправлення помилок, допущених у раніше поданій звітності.
Строк, протягом якого до податкового боржника не застосовуватимуть заходи стягнення, скоротили удвічі! Як податківці стягуватимуть борг, та які обставини пом’якшать податкові штрафи підкаже експерт.
Лист ДПС від 07.10.2020 № 4155/ІПК/99-00-05-06-02-06