Зарплата-2020: розрахунки, звітність, перевірки СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
Роботодавець може відсторонити працівника від роботи:
- у разі появи його на роботі у нетверезому стані, стані наркотичного або токсичного сп’яніння;
- у разі відмови або ухилення від обов’язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони;
- в інших випадках, передбачених законодавством (ст. 46 КЗпП).
Під час відсторонення трудові відносини працівника з роботодавцем не припиняються.
Залежно від причин відсторонення заробітна плата на цей період не зберігається, хоч у деяких випадках виплачують допомогу за рахунок коштів фонду соцстраху або ж нараховують середній заробіток.
Відсторонення оголошують наказом або розпорядженням керівника, і про це повідомляють працівника. Термін відсторонення встановлюють до усунення причин, що його спричинили. Працівник має право оскаржити наказ про відсторонення від роботи у встановленому законом порядку.
Працівник після відсторонення від роботи може бути тимчасово або постійно переведений на іншу роботу.
Відсторонення працівника від роботи може передувати звільненню працівника, зокрема за пунктом 7 частини першої статті 40 КЗпП у зв’язку з появою його на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння.
Зверніть увагу, що невиконання працівником у встановлений термін вимог, які були підставою для законного його відсторонення від роботи, дає право роботодавцю притягнути працівника до дисциплінарної відповідальності, у тому числі розірвати з ним трудовий договір.