Лист ПФУ від 16.11.2023 №42629-49305/У-03/8-2800/23
Страховий стаж обчислюється в місяцях. Роботодавці сплачують ЄСВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця (ч. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI).
Місяць настання страхового випадку не враховують для обчислення страхового стажу при визначенні розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності. Адже ЄСВ роботодавець нараховує за календарний місяць та має право сплатити його за місяць настання страхового випадку у наступному календарному місяці. А страховий стаж обчислюють в місяцях, за які сплатили страхові внески.
При цьому відпрацьований календарний місяць, що передує місяцю настання страхового випадку, враховують при обчисленні страхового стажу у разі сплати ЄСВ за цей місяць. За умови, якщо таку сплату не спишуть в рахунок погашення недоїмки по сплаті ЄСВ, сплати штрафів та пені. У такому разі до заяви-розрахунку можете додати копію платіжного документа, що підтверджує таку сплату.
- Декретні працівниці, яка отримує мінзарплату
- Розмір лікарняних, коли страховий стаж перед страховим випадком становить 12 місяців
- Лікарняний працівникові, страховий стаж якого менший ніж три роки
- Лікарняний працівникові, страховий стаж якого — понад вісім років
- Декретні працівниці зі страховим стажем меншим ніж шість місяців
- Декретні працівниці зі страховим стажем меншим ніж шість місяців