Як працювати з електронною товарно-транспортною накладною (е-ТТН)
Три з половиною роки назад до Митного кодексу України вперше внесли зміни, які надають низку митних спрощень для підприємств, які відповідають встановленим критеріям надійності.
Для наших підприємств статус Авторизованого економічного оператора (АЕО) — це:
- спрощення митного оформлення;
- прискорення митних процедур;
- зменшення витрат для митного забезпечення;
- розширений доступ на європейські ринки.
Багато це чи мало?
Мінфін вважає, що такі темпи відповідають більшості країн ЄС, що впроваджували подібні норми щодо АЕО (таких 17 країн ЄС).
Дозволи та валютні вимоги для ввезення квадракоптерів на митну територію України. Митні послаблення, податкові пільги та бухоблік імпорту БПЛА
На думку Ніни Южаніної, цього точно недостатньо. Особливо порівнюючи з рештою 11-ма країнами ЄС, де темпи набуття статусу АЕО набагато вищі. Наприклад, в Німеччині сьогодні понад 6 000 АЕО.
Так, народний депутат вважає, що подальше збільшення кількості АЕО в Україні стримують занадто жорсткі критерії до фінансової стійкості підприємств, дотримання яких є проблематичним, особливо в умовах повномасштабної війни.
Зараз на робочих групах в податковому комітеті розглядають законопроєкт «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо імплементації деяких положень Митного кодексу Європейського Союзу» від 16.01.2024 № 10411.
Тож, можливо, будуть пом'якшені критерії відповідності підприємств для отримання статусу АЕО. Це розширить спроможності нашого бізнесу в жорсткій конкуренції на європейському ринку.