Переглянуть критерії для отримання підприємствами статусу Авторизованого економічного оператора (АЕО)

На сьогодні статус Авторизованого економічного оператора (АЕО) отримало 31 підприємство

Переглянуть критерії для отримання підприємствами статусу Авторизованого економічного оператора (АЕО)

Як працювати з електронною товарно-транспортною накладною (е-ТТН)

Три з половиною роки назад до Митного кодексу України вперше внесли зміни, які надають низку митних спрощень для підприємств, які відповідають встановленим критеріям надійності.

Для наших підприємств статус Авторизованого економічного оператора (АЕО) — це:

  • спрощення митного оформлення;
  • прискорення митних процедур;
  • зменшення витрат для митного забезпечення;
  • розширений доступ на європейські ринки.

Багато це чи мало?

Мінфін вважає, що такі темпи відповідають більшості країн ЄС, що впроваджували подібні норми щодо АЕО (таких 17 країн ЄС).

На думку Ніни Южаніної, цього точно недостатньо. Особливо порівнюючи з рештою 11-ма країнами ЄС, де темпи набуття статусу АЕО набагато вищі. Наприклад, в Німеччині сьогодні понад 6 000 АЕО.

Так, народний депутат вважає, що подальше збільшення кількості АЕО в Україні стримують занадто жорсткі критерії до фінансової стійкості підприємств, дотримання яких є проблематичним, особливо в умовах повномасштабної війни.

Зараз на робочих групах в податковому комітеті розглядають законопроєкт «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо імплементації деяких положень Митного кодексу Європейського Союзу» від 16.01.2024 № 10411.

Тож, можливо, будуть пом'якшені критерії відповідності підприємств для отримання статусу АЕО. Це розширить спроможності нашого бізнесу в жорсткій конкуренції на європейському ринку.

За інформацією Ніни Южаніної


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зовнішньоекономічна діяльність 2024

ЗЕД — це проста абревіатура яка охоплює господарські операції зовнішньо-економічної діяльності. Вони досить специфічні і включають не тільки сам експорт-імпорт, але й облік реалізації та продаж іноземної валюти. У консультації про зовнішньоекономічну діяльність в України, коли треба отримувати ліцензію, граничні строки розрахунків у ЗЕД 2024, оподаткування ЗЕД і відповідальність за порушення
38178

Бухгалтерський та податковий облік експортних операцій

Як розпочати експорт товарів, про його документальне оформлення, дата визнання доходу від експорту товарів, вплив умов Інкотермс, курсові різниці та інші облікові нюанси експортних операцій, а також оподаткування експортних операцій – у цьому огляді
80393

Митна декларація: заповнення, види, терміни

Митна декларація — це однин із документів, який використовується в обліку податкового кредиту з ПДВ. В огляді про те, якою буває митна декларація, як її заповнювати, що про митні декларації треба знати бухгалтеру
134311

Звільнення від мита і ПДВ товарів для енергоінфраструктури та розмінування

Верховна Рада скасувала ввізне мито і ПДВ на енергетичне обладнання. Підприємства-виробники також матимуть змогу з пільгами імпортувати складові для виробництва машин для механізованого розмінування. Тримайте детальний огляд змін до Податкового та Митного кодексів через ці новації
407

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код УКТ ЗЕД
47741

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді