Переглянуть критерії для отримання підприємствами статусу Авторизованого економічного оператора (АЕО)

На сьогодні статус Авторизованого економічного оператора (АЕО) отримало 31 підприємство

Переглянуть критерії для отримання підприємствами статусу Авторизованого економічного оператора (АЕО)

Як працювати з електронною товарно-транспортною накладною (е-ТТН)

Три з половиною роки назад до Митного кодексу України вперше внесли зміни, які надають низку митних спрощень для підприємств, які відповідають встановленим критеріям надійності.

Для наших підприємств статус Авторизованого економічного оператора (АЕО) — це:

  • спрощення митного оформлення;
  • прискорення митних процедур;
  • зменшення витрат для митного забезпечення;
  • розширений доступ на європейські ринки.

Багато це чи мало?

Мінфін вважає, що такі темпи відповідають більшості країн ЄС, що впроваджували подібні норми щодо АЕО (таких 17 країн ЄС).

На думку Ніни Южаніної, цього точно недостатньо. Особливо порівнюючи з рештою 11-ма країнами ЄС, де темпи набуття статусу АЕО набагато вищі. Наприклад, в Німеччині сьогодні понад 6 000 АЕО.

Так, народний депутат вважає, що подальше збільшення кількості АЕО в Україні стримують занадто жорсткі критерії до фінансової стійкості підприємств, дотримання яких є проблематичним, особливо в умовах повномасштабної війни.

Зараз на робочих групах в податковому комітеті розглядають законопроєкт «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо імплементації деяких положень Митного кодексу Європейського Союзу» від 16.01.2024 № 10411.

Тож, можливо, будуть пом'якшені критерії відповідності підприємств для отримання статусу АЕО. Це розширить спроможності нашого бізнесу в жорсткій конкуренції на європейському ринку.

За інформацією Ніни Южаніної

Вебінар для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Підакцизні товари в Україні 2024

Які товари потрапляють під оподаткування акцизом у 2024 році, про підакцизні товари та непідакцизні операції – у цьому огляді. Також про максимальні і мінімальні ціни на підакцизні товари в Україні, проблеми ідентифікації підакцизних товарів, штрафи за продаж підакцизних товарів неповнолітнім, ліцензування підакцизних товарів
50585

Валютне регулювання

Валютний нагляд з боку банків за операціям в іноземній валюті – це той інструмент, який накладає певні обмеження у зовнішньоекономічній діяльності та валютних операціях. Це може стосуватися не лише підприємств і підприємців, але й звичайних фізосіб. Якими є ці нюанси для 2024 року розповімо в огляді
65576

Митна декларація: особливості заповнення

Митна декларація — це однин із документів, який використовується в обліку податкового кредиту з ПДВ. В огляді про те, якою буває митна декларація, як її заповнювати, що про митні декларації треба знати бухгалтеру
121032

Вексельні операції

Розрахунки за допомогою векселів є однією з форм безготівкових розрахунків із погашення боргів за отримані товари. У консультації розглянемо особливості вексельних розрахунків і платежів по векселям, придбання-продаж векселів, а також відображення таких операцій у бухгалтерському обліку
20725

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді