Через перевізника партія сигарет втратила товарний вигляд: чи коригувати зобов’язання з акцизу

⚠️ ЯК ВРЯТУВАТИ БІЗНЕС У ДРУГУ ХВИЛЮ ЖОРСТКОГО КАРАНТИНУ ⚠️

Підприємство-виробник тютюнових виробів уклало договір поставки з оптовим продавцем. Підприємство і продавець одночасно входять до групи компаній. Згідно з умовами договору поставки предметом правочину є поставка тютюнової продукції на склад покупця. Через перевізника партія сигарет втратила товарний вигляд: чи коригувати зобов’язання з акцизу

Після розкриття покупцем коробів на складі покупця було з’ясовано, що частина партії продукції втратила товарний вигляд за рахунок пошкодження пакування пачок.

За оцінками технологів підприємства така продукція неналежної якості може бути повністю перетворена на тютюнову сировину і втратити ознаки готового продукту для подальшого використання у виробництві іншої підакцизної продукції (сигарет).

Податківці пояснили, що використаною вважають марку акцизного податку, якою була маркована продукція. Якщо в подальшому така марка втратила товарний вигляд за рахунок пошкодження пакування пачок, то марка підлягає списанню комісією, що створена на підприємстві-виробнику, виходячи з фактичної кількості марок, якими маркована така продукція, що підлягає подальшій переробці.

При цьому, якщо пачки тютюнових виробів втратили товарний вигляд за рахунок пошкодження пакування пачок не з вини виробника, сума акцизного податку підприємству не повертається. А також у підприємства відсутні підстави для проведення коригування податкових зобов’язань зі сплати акцизного податку у звітному періоді, у якому відбулося повернення такої продукції.

Контролери нагадали, що згідно статті 314 Господарського кодексу України перевізник несе відповідальність за втрату, нестачу та пошкодження прийнятого до перевезення вантажу, якщо не доведе, що втрата, нестача або пошкодження сталися не з його вини.

За шкоду, заподіяну при перевезенні вантажу, перевізник відповідає у разі пошкодження вантажу — в розмірі суми, на яку зменшилася його вартість.

Лист ДПС від 27.11.2020 № 4870/ІПК/99-00-09-03-03-06


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103669

Декларація про максимальні роздрібні ціни: як скласти та подати

Коли подається декларація про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари, що таке максимальні роздрібні ціни, відповідальність за порушення максимальних роздрібних цін, приклад заповнення декларації про максимальні роздрібні ціни
189

Підакцизні товари в Україні 2025

Які товари потрапляють під оподаткування акцизом у 2025 році, про підакцизні товари та непідакцизні операції – у цьому огляді. Також про максимальні і мінімальні ціни на підакцизні товари в Україні, проблеми ідентифікації підакцизних товарів, штрафи за продаж підакцизних товарів неповнолітнім, ліцензування підакцизних товарів
64544

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді