Електронну звітність засобами телекомунікаційного зв’язку подаємо заздалегідь

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Із метою попередження випадків несвоєчасного подання звітності в електронній формі засобами телекомунікаційного зв’язку ДФС України рекомендує подавати звітні податкові декларації (розрахунки) щонайменше за кілька днів до граничного строку їх подання

Із метою попередження випадків несвоєчасного подання звітності в електронній формі засобами телекомунікаційного зв’язку ДФС України рекомендує подавати звітні податкові декларації (розрахунки) та іншу звітність щонайменше за кілька днів до граничного строку їх подання з урахуванням можливості подання для більшості форм звітності нових документів без застосування штрафних санкцій.

Пропускна здатність та швидкодія технічного оснащення інформаційно-телекомунікаційних систем має чітко визначені параметри, у зв’язку з чим подані в електронному вигляді документи обробляються у хронологічній послідовності відповідно до їх надходження.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Запроваджені вхідні автоматизовані контролі для документів в електронній формі відповідають нормам Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.2008 № 233 (далі — Інструкція № 233).

Пунктом 2 розділу ІІІ Інструкції № 233 передбачено, що при відправленні електронних документів платник податків самостійно визначає кінцевий термін їх відправлення (з урахуванням часу на своєчасну доставку документів до органів ДФС у разі можливого пошкодження телекомунікаційного зв’язку або ненадходження першої квитанції). Перша квитанція — це електронний документ, що формується програмним забезпеченням органів ДФС та засвідчує факт і час одержання документа в електронному вигляді. Тобто платник податків має самостійно та ретельно контролювати процес отримання квитанцій.

Правовідносини платників податків, включених у систему подання документів в електронному вигляді, з органами ДФС регулюються Договорами про визнання електронних документів (форма визначена у додатку до Інструкції № 233).


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79121

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
718774

Електронна медична документація

В еру інформаційних технологій паперові документи поступово відходять. Реформа медзакладів, окрім змін порядку фінансування, принесла й перехід на електронні медичні документи. Які з них стосуються бухгалтера КНП та яке їхнє майбутнє — розбираємо
4475

Ліцензійний договір

Що таке ліцензійний договір, які істотні умови ліцензійного договору, як такий договір укласти — про це в огляді
18084

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді