Як нараховувати зобов’язання та кредит за операціями з 7% ставкою ПДВ

⚡️ ЄДИНА ЗВІТНІСТЬ: ЕКСПЕРТ ДОПОМОЖЕ РОЗІБРАТИСЯ ЗІ СКЛАДНОЮ НОВИНКОЮ ⏩

У зв’язку із запровадженням з 01.01.2021 зниженої ставки ПДВ у розмірі 7% до операцій з надання послуг, перерахованих у 4-7 абзацах підпункту «в» пункту 193.1 Податкового кодексу України (далі — ПК), не встановлено будь-яких обмежень чи обов’язку здійснення коригувань чи перерахунків податкового кредиту, незалежно від дати здійснення операцій з придбання товарів/послуг та дати їх використання в операціях з надання послуг, що підлягають оподаткуванню за зниженою ставкою ПДВ у розмірі 7%.

Як нараховувати зобов’язання та кредит за операціями з 7% ставкою ПДВ

Таким чином, у разі придбання із сплатою ПДВ за ставкою 20% товарів/послуг, що використовують для надання послуг, перерахованих у 4-7 абзацах підпункту «в» пункту 193.1 ПК, суми податкового кредиту формують за загальновстановленими правилами, виходячи з сум податку, вказаних в податкових накладних та/або митних деклараціях.

Платникам податків, які здійснюють одночасне постачання товарів/послуг, які підлягають оподаткуванню ПДВ за ставками 20, 7 та/або 0 %, та які звільнені від оподаткування, слід враховувати, що нарахування сум податкових зобов’язань з ПДВ відповідно до пункту 198.5 або пункту 199.1 ПК має здійснюватися виходячи із ставки, яка застосовувалася при придбанні таких товарів/послуг.

Так, наприклад, якщо товари/послуги, необоротні активи, придбані з ПДВ за ставкою у розмірі 20%, призначені або починають використовуватися частково у звільнених від оподаткування ПДВ операціях, а частково в операціях, що підлягають оподаткуванню за зниженою ставкою ПДВ у розмірі 7%, то у платника ПДВ виникає обов’язок щодо нарахування сум податкових зобов’язань з ПДВ відповідно до пункту 199.1 ПК виходячи із ставки податку у розмірі 20%. Оскільки саме за такою ставкою постачальник таких товарів/послуг визначав податкові зобов’язання з ПДВ, а покупець здійснював формування податкового кредиту.

Якщо ж товари/послуги, необоротні активи, придбані з ПДВ за зниженою ставкою ПДВ у розмірі 7%, призначені або починають використовуватися частково у звільнених від оподаткування ПДВ операціях, а частково в операціях, що підлягають оподаткуванню за ставкою у розмірі 20%, то у платника ПДВ виникає обов’язок щодо нарахування сум податкових зобов’язань з ПДВ відповідно до пункту 199.1 ПК виходячи із ставки податку у розмірі 7%. Оскільки саме за такою ставкою постачальник таких товарів/послуг визначав податкові зобов’язання з ПДВ, а покупець здійснював формування податкового кредиту.

Якщо товари/послуги, необоротні активи, придбані з ПДВ за ставкою у розмірі 20%, призначені або починають використовуватися в операціях, що підлягають оподаткуванню за зниженою ставкою ПДВ у розмірі 7%, то обов’язку щодо нарахування сум податкових зобов’язань з ПДВ відповідно до пункту 198.5 або пункту 199.1 ПК у платника ПДВ не виникає.

За інформацією Офісу ВПП ДПС


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Кваліфікований електронний підпис: види та використання

Електронний цифровий підпис — це заміна традиційного підпису «від руки». В його основі лежить криптографічний захист електронних даних з використанням особистого ключа особи, яка підписує документ. Які існують види електронного підпису, які з них обов’язкові і в яких ситуаціях, який підпис вимагає ДПС, що таке захищений носій і токени та їхні альтернативи
55641

Збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д вже зареєстрували на сайті ВРУ. Розглянемо, що ці зміни означають для платників податків
766

Додаток 1 до декларації з ПДВ: як заповнити

Експерт допоможе скласти додаток 1 до декларації з ПДВ. Скористайтеся підказками, щоб швидко та без помилок внести дані з ПН та РК до відповідних таблиць
3061

Довідники податкових пільг 2024

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 07.08.2024 року. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо, а також визначено строки дії пільг
10990

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді