Як нараховувати зобов’язання та кредит за операціями з 7% ставкою ПДВ

⚡️ ЄДИНА ЗВІТНІСТЬ: ЕКСПЕРТ ДОПОМОЖЕ РОЗІБРАТИСЯ ЗІ СКЛАДНОЮ НОВИНКОЮ ⏩

У зв’язку із запровадженням з 01.01.2021 зниженої ставки ПДВ у розмірі 7% до операцій з надання послуг, перерахованих у 4-7 абзацах підпункту «в» пункту 193.1 Податкового кодексу України (далі — ПК), не встановлено будь-яких обмежень чи обов’язку здійснення коригувань чи перерахунків податкового кредиту, незалежно від дати здійснення операцій з придбання товарів/послуг та дати їх використання в операціях з надання послуг, що підлягають оподаткуванню за зниженою ставкою ПДВ у розмірі 7%.

Як нараховувати зобов’язання та кредит за операціями з 7% ставкою ПДВ

Таким чином, у разі придбання із сплатою ПДВ за ставкою 20% товарів/послуг, що використовують для надання послуг, перерахованих у 4-7 абзацах підпункту «в» пункту 193.1 ПК, суми податкового кредиту формують за загальновстановленими правилами, виходячи з сум податку, вказаних в податкових накладних та/або митних деклараціях.

Платникам податків, які здійснюють одночасне постачання товарів/послуг, які підлягають оподаткуванню ПДВ за ставками 20, 7 та/або 0 %, та які звільнені від оподаткування, слід враховувати, що нарахування сум податкових зобов’язань з ПДВ відповідно до пункту 198.5 або пункту 199.1 ПК має здійснюватися виходячи із ставки, яка застосовувалася при придбанні таких товарів/послуг.

Так, наприклад, якщо товари/послуги, необоротні активи, придбані з ПДВ за ставкою у розмірі 20%, призначені або починають використовуватися частково у звільнених від оподаткування ПДВ операціях, а частково в операціях, що підлягають оподаткуванню за зниженою ставкою ПДВ у розмірі 7%, то у платника ПДВ виникає обов’язок щодо нарахування сум податкових зобов’язань з ПДВ відповідно до пункту 199.1 ПК виходячи із ставки податку у розмірі 20%. Оскільки саме за такою ставкою постачальник таких товарів/послуг визначав податкові зобов’язання з ПДВ, а покупець здійснював формування податкового кредиту.

Якщо ж товари/послуги, необоротні активи, придбані з ПДВ за зниженою ставкою ПДВ у розмірі 7%, призначені або починають використовуватися частково у звільнених від оподаткування ПДВ операціях, а частково в операціях, що підлягають оподаткуванню за ставкою у розмірі 20%, то у платника ПДВ виникає обов’язок щодо нарахування сум податкових зобов’язань з ПДВ відповідно до пункту 199.1 ПК виходячи із ставки податку у розмірі 7%. Оскільки саме за такою ставкою постачальник таких товарів/послуг визначав податкові зобов’язання з ПДВ, а покупець здійснював формування податкового кредиту.

Якщо товари/послуги, необоротні активи, придбані з ПДВ за ставкою у розмірі 20%, призначені або починають використовуватися в операціях, що підлягають оподаткуванню за зниженою ставкою ПДВ у розмірі 7%, то обов’язку щодо нарахування сум податкових зобов’язань з ПДВ відповідно до пункту 198.5 або пункту 199.1 ПК у платника ПДВ не виникає.

За інформацією Офісу ВПП ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Реєстрація податкової накладної в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
235613

Бухгалтерський та податковий облік експортних операцій

Як розпочати експорт товарів, про його документальне оформлення, дата визнання доходу від експорту товарів, вплив умов Інкотермс, курсові різниці та інші облікові нюанси експортних операцій, а також оподаткування експортних операцій – у цьому огляді
80575

Податок на додану вартість

В аналітиці експерт розбирає, що таке ПДВ, все про ПДВ 2024 – ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
74749

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
59837

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді