Податкова соціальна пільга «на дітей»: як розрахувати

UA RU

Податки та зарплата: що змінилося в 2021 році СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️

Податкова соціальна пільга (ПСП) — це неоподатковувана сума при виплаті заробітної плати за низьких доходів працівника. У 2021 році ПСП становить 1135 грн (2270 грн×50%).

Якщо місячна заробітна плата менше ніж 3180 грн, то 1135 грн з них не буде оподатковано. Це правило застосовують для будь якого платника податку.

Податкова соціальна пільга «на дітей»: як розрахувати

Якщо маєте двоє і більше дітей, то дохід для застосування податкової пільги збільшується на кількість дітей, сама ПСП теж збільшується на кількість дітей.

Наприклад, якщо маєте троє дітей, то дохід для застосування ПСП має бути не більше 3180 грн×3. ПСП дорівнюватиме 1135 грн×3. Тобто, з заробітної плати ПДФО утримуватимуть, але не із всієї суми, а із зменшеної на суму ПСП.

Одиноким матерям, удовам, опікунам та тим хто утримує дитину-інваліда ПСП збільшують ще на 50% і складає 1702,50 грн на кожну дитину.

Податкова соціальна пільга «на дітей»: як розрахувати
ІРИНА ПЕТРУСЕНКОексперт Експертус Головбух
От халепа, бо ПСП у 2021 році «світить» не багатьом... Тож хто у 2021 році отримає ПСП, як її застосовувати, для кого призначена «дитяча» ПСП і які документи подати, щоб її отримати? Усе це — максимально практично на числових прикладах.

За інформацією ГУ ДПС у Львівській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240842

Декларація про майновий стан і доходи 2025: як і коли подати

Декларація про майновий стан, декларація про доходи — це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. Розповімо, коли й кому подати декларацію про доходи. Також розглянемо приклад, як заповнити декларацію про доходи фізичної особи та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
450496

Виправлення помилок у Додатку Д5 Податкового розрахунку

Через Додаток Д5 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за звітний місяць про трудові відносини осіб, зокрема період їхнього початку та закінчення. У консультації знайдете як загальні правила, так і приклади виправлення помилок у додатку Д5
57287

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді