⚡️ ОБЧИСЛЮЄМО СЕРЕДНЮ ЗАРПЛАТУ З 12 ГРУДНЯ БЕЗ ПОМИЛОК ⚡️
Законодавством чітко не визначено, чи можна встановити неповний робочий час через зменшення тривалості і робочого дня, і робочого тижня одночасно.
Законодавство також не регламентує, скільки днів або годин можна встановлювати за неповного робочого часу. Це може бути визначена кількість годин на день або днів на тиждень.
У випадку, коли неповний робочий час установлено без обмеження строком, роботодавець не позбавлений права змінити тривалість неповного робочого часу чи замінити його на повний за умови, якщо на підприємстві проводять зміни в організації виробництва та праці, і з дотриманням процедури та строків попередження працівника.
До працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу, не застосовують норму статті 53 КЗпП, стосовно скорочення тривалості робочого дня напередодні святкових і неробочих днів на одну годину як при 5-денному, так і при 6-денному робочому тижні.
Працівники, що працюють на умовах неповного робочого часу, мають право на відпустку повної тривалості, на соціальні виплати, зокрема, допомогу з тимчасової непрацездатності у звичайному порядку.
Запис про те, що працівник працює на умовах неповного робочого часу, до трудової книжки не заносять.