Хто має право на підвищення пенсії з 01.03.2021: роз'яснення ПФУ

⭐️ ІНТЕРАКТИВНИЙ ПОМІЧНИК РОЗРАХУНКУ СЕРЕДНЬОЇ ЗАРПЛАТИ ⭐️

Пенсіонери з нетерпінням чекали проведення індексації пенсій. Більшість вже чули про цифру в 11% і самостійно обраховують свою пенсійну виплату — просто помноживши її на 11%. Це хибний розрахунок.

Підвищення отримають такі категорії пенсіонерів:

Хто має право на підвищення пенсії з 01.03.2021: роз'яснення ПФУ

1) одержувачі пенсій за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;

2) одержувачі пенсій по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Для цих категорій пенсіонерів для перерахунку пенсій враховуватимуть збільшений на 11% показник середній розмір заробітної плати:

4888,83 грн × 11 % = 5426,60 грн

3) одержувачі пенсій по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (пенсії чорнобильців, визначені в мінімальному розмірі, не перераховують).

Для цієї категорії пенсіонерів для перерахунку пенсій враховуватимуть збільшений на 11% показник середній розмір заробітної плати:

1206,25 грн × 11 % = 1338,94 грн

Який очікувати розмір підвищення?

Мінімум – 100 гривень

У разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії не досягає 100 гривень, встановлюють щомісячну доплату до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Доплата до 2200 грн

Особам, у яких розмір пенсійної виплати відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» при наявності страхового стажу 35 років для чоловіків та 30 років для жінок не досягає 2200 грн, з 1 березня 2021 року надається щомісячна доплата до розміру пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

У деяких категорій пенсіонерів внаслідок проведеного перерахунку розмір пенсійних виплат не зміниться, зокрема, це ті, кому пенсія:

  • призначена за «спецзаконами»;
  • призначена після 01.01.2019;
  • обчислена без заробітної плати;
  • встановлена у мінімальному розмірі за відсутності визначеного Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» необхідного страхового стажу;
  • містить у своєму складі доплату до 40% мінімальної заробітної плати (до 2400 грн) та при здійсненні індексації на суму підвищення зменшилась сума доплати, тобто відбувся перерозподіл складових в пенсійній виплаті.

До уваги пенсіонерів, які отримують «спецпенсії»!

Якщо частина пенсії обчислена за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» перевищить розмір пенсії, обчислений за «спецзаконом», то такого пенсіонера автоматично з 01.03.2021 переведуть на пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», оскільки її розмір більший.

За інформацією ГУ ПФУ у Кіровоградській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240842

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103668

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Плата за землю 2025: ставки, пільги, розрахунок

Плата за землю стосується всіх, хто має зареєстровану на себе земельну ділянку чи орендує її у держави або місцевої громади. Звільнення від сплат цього податку чутливе до нюансів господарського використання землі. Про те, як нараховується земельний податок з фізосіб у 2025 році, у т.ч. й щодо тимчасово окупованих земель та територій бойових дій, — в огляді
113528

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді