Податки та зарплата: що змінилося в 2021 році СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
Проєкт Закону від 23.04.2021 № 5344-3
З’явився текст законопроєкту, який спрямований створити сприятливі умови для працевлаштування інвалідів, збільшити кількість стимулюючих механізмів для роботодавців, розширити можливості для осіб з інвалідністю, в тому числі займатися власною справою.
Проєктом пропонують:
- поетапне підвищення квоти робочих місць для працевлаштування з 4% до 6% середньооблікової кількості штатних працівників на (в) підприємствах, установах та організаціях незалежно від форм власності та організаційно-правової форми, а також у ФОП;
- роботодавцям обирати альтернативний механізм підтримки людей з інвалідністю: або облаштовувати їм робочі місця, користуючись в тому числі, фінансовою підтримкою територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, або сплачувати цільовий внесок на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю, який зменшено на 60% в порівнянні із сумами адміністративно-господарських санкцій, або здійснювати закупівлі у соціальних підприємств на цю суму;
Документ розширює можливості працевлаштування на державну службу для осіб з інвалідністю, надаючи право тим, що за станом здоров’я не мають змоги проходити окремі етапи конкурсної процедури, проходити спеціальний конкурс.
Законопроєктом розширено категорію підприємств, які можуть претендувати на пільги щодо податків і зборів, фінансову допомогу дотації тощо до усіх видів юридичних осіб та ФОП, які виконують критерії щодо працевлаштування осіб з інвалідністю.
Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнять новою статтею про адміністративну відповідальність за порушення трудових прав осіб з інвалідністю.
За неподання форми та невиконання інвалідного нормативу підприємства сплачують санкції. Допоможемо відзвітувати та підкажемо, як уникнути санкцій.