КОМУ ОБМЕЖУВАТИ РОЗМІР ЛІКАРНЯНИХ МІНІМАЛКОЮ, А КОМУ ДОПЛАТИТИ У 2021
З 31.12.2020 діє Закон України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я», який по суті започаткував систему реабілітації у сфері охорони здоров’я в Україні. Проте, з його прийняттям відбулися зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105) відповідно до яких із переліку страхових випадків виключили основний страховий випадок, за яким проводилась виплата Фондом соцстраху, а саме «тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві».
Натомість внесеними змінами передбачили страховий випадок внаслідок: «тимчасової непрацездатності на період реабілітації внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві».
На думку депутатів, таке формулювання значно звужує права застрахованих осіб.
У зв’язку з цим нормотворці пропонують внести зміни до Закону № 1105, які відновлять право застрахованих осіб отримувати матеріальну допомогу за страховим випадком: «тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві».
У разі ухвалення проєкту Закону, він набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування та вводиться в дію з 30.06.2021.
Проєкт Закону від 02.03.2021 № 5187
- ✍ Приклад: 1. Вихідні дні у розрахунку лікарняних
- ✍ Приклад: 2. Тимчасова непрацездатність у розрахунку лікарняних
- ✍ Приклад: 3. Вихідні дні в розрахунку лікарняних
- ✍ Приклад: 4. Відпустка по вагітності та пологах у розрахунку лікарняного
- ✍ Приклад: 5. Відпустка по догляду за дитиною у розрахунку лікарнних
- ✍ Приклад: 6. Відпустка за власний рахунок у розрахунку лікарняного