Постачання товарів/послуг неплатнику ПДВ: як заповнювати заголовну частину ПН

⚡️ НОВА ПОДАТКОВА НАКЛАДНА ТА ПДВ-ЗВІТНІСТЬ ⚡️

При складанні податкових накладних (далі — ПН), особливості заповнення яких викладені в пунктах 10-15 Порядку заповнення податкової накладної, у верхній лівій частині таких накладних у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» роблять помітку «X» та зазначають відповідний тип причини.

Постачання товарів/послуг неплатнику ПДВ: як заповнювати заголовну частину ПН

Зокрема, при постачанні товарів/послуг покупцю-неплатнику ПДВ та у разі складання ПН за щоденним підсумком операцій зазначають тип причини:

  • «02» — складена на постачання неплатнику податку;
  • «03» — складена на постачання товарів/послуг у рахунок оплати праці фізичним особам, які перебувають у трудових відносинах із платником податку;
  • «07» — складена на операції з вивезення товарів за межі митної території України;
  • «11» — складена за щоденними підсумками операцій.

При постачанні товарів/послуг покупцю-неплатнику ПДВ та у разі складання ПН за щоденним підсумком операцій у графі «Отримувач (покупець)» зазначають «Неплатник», а у рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображають умовний Індивідуальний податковий номер (далі — ІПН) «100000000000». Рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюють.

У разі здійснення операцій з вивезення товарів за межі митної території України у графі «Отримувач (покупець)» зазначають найменування (П. І. Б.) нерезидента та через кому — країну, в якій зареєстрований покупець (нерезидент). А у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляють умовний ІПН «300000000000». Рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюють.

У разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг у рахунок оплати праці фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником ПДВ, у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» відображають умовний ІПН «400000000000». А в рядку «Отримувач (покупець)» платник податку зазначає власне найменування (П.І.Б.). Рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюють.

За інформацією ГУ ДПС у Дніпропетровській області

Постачання товарів/послуг неплатнику ПДВ: як заповнювати заголовну частину ПН
Наталія Товченикексперт з бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ
► графа «Зведена податкова накладна» ► графа «Складена на операції, звільнені від оподаткування» ► графа «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» ► заголовна частина ПН ► дата складання ► порядковий номер ► постачальник (продавець) ► отримувач (покупець) ► таблична частина ПН ► підпис в ПН


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14094

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21603

Реєстрація податкової накладної в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
291741

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді