Платники, які є учасниками відповідної міжнародної групи компаній та у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов’язані подавати до 01 жовтня року, що настає за звітним, повідомлення про участь у міжнародній групі компаній; далі — Повідомлення (пп. 39.4.2 Податкового кодексу України; ПК).
Повідомлення подають до ДПС засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України:
- «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 № 851-IV;
- «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 № 2155-VIII.
Повідомлення має містити, зокрема, таку інформацію:
а) дані про материнську компанію міжнародної групи компаній, до якої входить платник.
б) дані про учасника міжнародної групи компаній, який є уповноваженим учасником такої міжнародної групи компаній на подання звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній, до якої входить платник (за наявності такого уповноваженого учасника);
в) дату, яка є останнім днем фінансового року, за який складають консолідовану фінзвітність міжнародної групи компаній, а якщо таку звітність не складають – дату закінчення фінансового року відповідно до внутрішніх положень материнської компанії міжнародної групи компаній;
г) інформацію про розмір сукупного консолідованого доходу міжнародної групи компаній за фінансовий рік, що передує звітному. Розраховують згідно із стандартами бухобліку, які застосовує материнська компанія міжнародної групи компаній (пп. 39.4.2.2 ПК).
У разі якщо законодавство іноземної юрисдикції податкового резидентства материнської компанії не передбачає вимоги щодо подання звітів у розрізі країн міжнародної групи компаній для цілей автоматичного обміну податковою та фінансовою інформацією, у Повідомленні зазначають також інформацію про те, що материнська компанія міжнародної групи компаній не зобов’язана подавати звіт у розрізі країн міжнародної групи компаній.
Форму та порядок складання Повідомлення затвердив Мінфін наказом від 31.12.2020 № 839.
Визначили, що норми пункту 39.4 ПК щодо подання платниками Повідомлення — вперше застосовують у 2021 році за 2020 рік (п. 53 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПК).
Платники, які є учасниками відповідної міжнародної групи компаній і які у 2022 році здійснювали контрольовані операції, зобов’язані подати до 01.10.2023 Повідомлення.
За інформацією ДПС у Закарпатській області
Чергові зміни, що їх внесли до ПК, стосуються, зокрема, платників, які є контролерами КІК. Читайте у статті, яких штрафів не застосовуватимуть до контролерів КІК у період дії воєнного стану і що таке незастосування може означати на практиці, а також про інші зміни для КІК