Мін’юст щодо подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

До реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи включається інформація про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) такої юридичної особи

21 травня 2015 року Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи» № 475-VIII (далі — Закон), яким, зокрема, передбачено такі нововведення.

До реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи включається інформація про її кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника її учасника (засновника), якщо учасник (засновник) — юридична особа.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Не включається така інформація до реєстраційної картки для проведення державної реєстрації політичних партій, творчих спілок, їх територіальних осередків, адвокатських об’єднань, торгово-промислових палат, релігійних організацій, державних і комунальних підприємств.

У разі відсутності у новоствореної юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника (контролера) подаються відомості про його відсутність.

Окрім цього, Законом продовжено на чотири місяці (тобто до 25 вересня 2015 року) строк подачі юридичними особи, зареєстрованими до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів» від 14.10.2014 № 1701-VII, відомостей про свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера).

Зазначені відомості не подаються:

  • політичними партіями, творчими спілкам, їх територіальними осередками, адвокатськими об’єднаннями, торгово-промисловими палатами, релігійними організаціями, державними та комунальними підприємствами;
  • юридичними особами, учасниками яких є винятково фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники (контролери) таких юридичних осіб збігаються з їх учасниками. У цьому випадку учасники — фізичні особи є бенефіціарними власниками (контролерами) такої юридичної особи;
  • юридичними особами, які подали державному реєстратору відомості про свого кінцевого вигодоодержувача (вигодоодержувачів), у тому числі кінцевого вигодоодержувача (вигодоодержувачів) їх засновника, якщо засновник — юридична особа.

До внесення відповідних змін до реєстраційних карток, затверджених наказом Мін’юсту від 14.10.2011 № 3178/5, відомості про відсутність бенефіціара необхідно вказувати у графі «Прізвище, ім’я, по батькові (за наявності)» блоку «Відомості про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів)» відповідної форми.

На сьогодні відповідну реєстраційну картку можна подати державному реєстратору особисто або надіслати її поштовим відправленням. Якщо документи надсилаються державному реєстратору поштовим відправленням, справжність підпису заявника на реєстраційній картці повинна бути нотаріально засвідчена.

Також у територіальних органах Міністерства юстиції України у Вінницькій, Київській областях, Головному територіальному управлінні юстиції у м. Києві, Івано-Франківському міському управлінні юстиції та Калуському міськрайонному управлінні юстиції Івано-Франківської області запроваджено реалізацію пілотного проекту «Екстериторіальність». Тобто юрособи можуть подати відповідну реєстраційну картку до будь-якого державного реєстратора в межах цих територій.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний податок 2025: ставки, групи, ліміти, звітність і сплата для ФОП

Що таке єдиний податок? Єдиний податок передбачає звільнення від сплати деяких податків, більш прості підходи до ведення обліку та звітності. На ньому можуть перебувати як юрособи, так і фізособи-підприємці. Про групи єдиного податку в 2025 році, про єдиний податок і воєнний стан, хто може перебувати на кожній з них та за яких умов, а хто взагалі не має права бути єдинником — у цьому огляді
305864

Головне для бухгалтера в липні 2025

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у липні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у липні. Ми постійно актуалізуємо дані в огляді. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось! Стежте за оновленнями і листами від Експертно-правової системи «Експертус Головбух» , щоби не пропустити важливе для себе
637

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79181

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
721518

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді