Як заповнювати акцизну накладну на імпорт пального: роз’яснення ДПС

Акцизну накладну форми «П» складайте в день ввезення на митну територію України пального

Як заповнювати акцизну накладну на імпорт пального: роз’яснення ДПС

Ставки акцизу на пальне, акцизний склад, проміжні продукти: новації з 1 вересня

Акцизну накладну (далі — АН), що складають при ввезенні пального на митну територію України, заповнюють так:

У верхній лівій частині у відповідних рядках зазначають:

  • цифровий код операції «4» (для АН, яку складають в одному примірнику);
  • одну з ознак щодо умов оподаткування (або «0», або «2», або «3», або «4», або «9»);
  • напрям використання «0». У випадку, якщо за даними додаткової митної декларації збільшився обсяг ввезеного на митну територію України пального в літрах, приведених до температури 15°C, в АН, складених на операції з реалізації таких обсягів збільшення пального, зазначають напрям використання «17».

У верхній правій частині АН зазначають номер примірника із наявної кількості примірників такої накладної. Для АН, які складають в одному примірнику (коди операцій «1 – 9»), у відповідних полях зазначають цифри «1» (номер примірника) та «1» (кількість примірників).

В АН, складеній під час ввезення пального на митну територію України (код операції «4») на операції з розподілу обсягу ввезеного пального, зазначеного в митній декларації, зазначають:

  • в АН, складеній для розподілу пального між акцизними складами пересувними - реквізити особи (платника), що здійснює ввезення пального на митну територію України, як особи, що реалізує та отримує пальне;
  • в АН, складеній для розподілу пального, поміщеного у митний режим імпорту з іншого митного режиму, по акцизних складах, на які таке пальне фізично відвантажили (отримали), - реквізити особи (платника), що здійснює ввезення пального на митну територію України, як особи, що реалізує пальне, та розпорядника акцизного складу, як особи, що отримує пальне.

В АН, складеній на операції з ввезення на митну територію України пального, обсяг якого в літрах, приведених до температури 15° C, збільшився в додатковій митній декларації в порівнянні з тимчасовою митною декларацією (код операції «4», напрям використання «17»), яка складається на обсяг такого перевищення, зазначаються реквізити особи (платника податку), що здійснив ввезення пального на митну територію України, як особи, що реалізує та отримує пальне.

В АН, складеній на операції з ввезення (імпорту) пального обов’язково зазначають дані лише про:

  • акцизний склад пересувний, за допомогою якого ввезли пальне на митну територію України та який здійснює транспортування пального на митній території України, як акцизний склад пересувний, на який фізично відвантажили (отримали) пальне;
  • або акцизний склад, на який фізично відвантажили (отримали) пальне, поміщене у митний режим імпорту з іншого митного режиму.

Таку АН складають для розподілу обсягу ввезеного на митну територію України пального, зазначеного в митній декларації:

  • між акцизними складами пересувними, за допомогою яких ввезли пальне на митну територію України та які здійснюють транспортування пального на митній території України;
  • або по акцизних складах, на які фізично відвантажили (отримали) пальне, поміщене у митний режим імпорту з іншого митного режиму.

В АН, складених на операції з ввезення на митну територію України пального, обсяг якого в літрах, приведених до температури 15° C, збільшився в додатковій митній декларації в порівнянні з тимчасовою митною декларацією (код операції «4», напрям використання «17»), які складають на обсяг такого перевищення, зазначають реквізити акцизного складу/акцизного складу пересувного:

  • на якому фактично знаходиться таке пальне;
  • або з якого реалізували таке пальне іншій особі.

У рядку «Реквізити митної декларації» зазначають реквізити митної декларації, на підставі якої ввезли пальне:

  • зазначені у графі 1 митної декларації літерний код напрямку переміщення, код митного режиму та літерний код типу декларації, які визначають згідно з класифікаторами, затвердженими наказом Мінфіну «Про затвердження відомчих класифікаторів інформації з питань державної митної справи, які використовуються у процесі оформлення митних декларацій» від 20.09.2012 № 1011. Літерні коди напрямку переміщення та типу декларації — відповідно до Класифікатора типів декларацій, код митного режиму — відповідно до Класифікатора митних режимів; дата митної декларації; номер митної декларації.

В АН, складених на операції з ввезення на митну територію України пального, обсяг якого в літрах, приведених до температури 15° C, збільшився в додатковій митній декларації в порівнянні з тимчасовою митною декларацією (код операції «4», напрям використання «17»), які складають на обсяг такого перевищення, зазначають реквізити додаткової митної декларації, на підставі якої збільшили такий обсяг: літерний код напрямку переміщення, код митного режиму та літерний код типу декларації; дата митної декларації; номер митної декларації.

В одній АН можна зазначити операцію виключно за одним кодом УКТ ЗЕД.

Табличну частину АН заповнюють у такому порядку:

  • у графі 1 — код товарної підкатегорії пального згідно з УКТ ЗЕД (10 знаків);
  • у графі 2 — інформація щодо опису пального згідно з УКТ ЗЕД;
  • у графах 3, 4 — інформація щодо обсягу ввезеного пального:
  • у кілограмах (графа 3);
  • у літрах, приведених до температури 15° C (графа 4).

Внесені до цих граф показники можуть мати лише додатне значення.

В АН, складених на операції з ввезення на митну територію України пального, обсяг якого в літрах, приведених до температури 15° C, збільшився в додатковій митній декларації в порівнянні з даними тимчасової митної декларації (код операції «4», напрям використання «17»):

  • графа 3 (обсяг реалізованого пального у кілограмах) має нульове значення;
  • в графі 4 зазначають перевищення обсягу пального у літрах, приведених до температури 15° C, зазначеного у додатковій митній декларації, понад обсяги пального у літрах, приведених до температури 15° C, зазначені в тимчасовій митній декларації, на підставі якої ввезли пальне на митну територію України.

В АН, складених на операції з ввезення (імпорту) пального на митну територію України обсяг ввезеного пального не може перевищувати обсягу, зазначеного в митній декларації, на підставі якої ввезли пальне.

 За інформацією ДПС у Закарпатській області


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Ставки акцизного податку на пальне, акцизний склад, проміжні продукти: вересневі зміни

Тримайте інформацію про ставки акцизного податку на пальне, що діють із 1 вересня, та новий критерій, коли не виникає акцизний склад. Про всі нововведення за Законом № 3878 читайте в огляді експерта
139

Збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д вже зареєстрували на сайті ВРУ. Розглянемо, що ці зміни означають для платників податків
764

Акцизний податок 2024

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану – у цьому огляді
88903

Підакцизні товари в Україні 2024

Які товари потрапляють під оподаткування акцизом у 2024 році, про підакцизні товари та непідакцизні операції – у цьому огляді. Також про максимальні і мінімальні ціни на підакцизні товари в Україні, проблеми ідентифікації підакцизних товарів, штрафи за продаж підакцизних товарів неповнолітнім, ліцензування підакцизних товарів
54664

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді