Єдинники І групи звільнені від сплати єдиного податку та ЄСВ по 31.05.2021

UA RU

ЄДИНИЙ РАХУНОК — 2021: ПЕРЕЙТИ ЧИ ВІДМОВИТИСЯ❓❗️

Платники єдиного податку І групи звільнені від сплати єдиного податку (далі — ЄП) за період з грудня 2020 року по травень 2021 року (включно). При цьому ставки ЄП для І групи за такі періоди не застосовують.

Єдинники І групи звільнені від сплати єдиного податку та ЄСВ по 31.05.2021

ФОПам не потрібно подавати заяви — звільнення автоматичне для всіх підприємців-платників ЄП І групи. Незалежно від того чи здійснює підприємець діяльність у цей період чи ні.

Проте є виключення, у разі порушення умов застосування І групи платників ЄП звільнення не застосовують. Отже, якщо у період дії пільги платник ЄП порушить умови перебування на І групі — перевищить річний обсяг доходу (у 2020 році він становив 1 млн. грн, а у 2021 році — 1 млн. 2 тис. грн), він зобов’язаний сплатити єдиний податок за увесь період дії пільги.

Якщо ж ФОП І групи вже заплатив ЄП за грудень 2020 року, то таку суму за заявою може повернути, або ж її автоматично (без заяви) врахують в рахунок сплати ЄП за наступні періоди, наприклад, за червень 2021 року.

Також платники ЄП І групи звільнені від сплати ЄСВ «за себе» за період з 01.12.2020 по 31.05.2021 (шість календарних місяців).

Таким чином за I квартал 2021 відповідно ЄСВ сплачувати не потрібно, а за II квартал 2021 — лише за один місяць 1320 гривень (6000 грн х 22%).

Не зважаючи на відсутність сплаченого ЄСВ, такі періоди включають до страхового стажу для розрахунку пенсій.

Якщо ФОП вирішив скористатися пільгою і не платити ЄСВ, то в річному Звіті з ЄСВ за 2020 та 2021 він не відображає суми ЄСВ за зазначені вище періоди як нараховані до сплати. Якщо ж ФОП не бажає користуватися цією пільгою, то сплачує ЄСВ у звичайній сумі та у звичайні строки, і у річній звітності відобразить такі суми ЄСВ до сплати.


За інформацією ГУ ДПС у Закарпатській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний податок: умови перебування

Що таке єдиний податок? Єдиний податок передбачає звільнення від сплати деяких податків, більш прості підходи до ведення обліку та звітності. На ньому можуть перебувати як юрособи, так і фізособи-підприємці. Про групи єдиного податку в 2024 році, про єдиний податок і воєнний стан, хто може перебувати на кожній з них та за яких умов, а хто взагалі не має права бути єдинником – у консультації
290069

Єдиний податок 3 група: умови, ставки, види діяльності, бухгалтерський облік

Платники, які перебувають на єдиному податку, мають можливість сплачувати менше податків, аніж на загальній системі. Групу 3 єдиного податку можуть обирати і фізособи, і юрособи. У консультації розповімо про особливості єдиного податку для групи 3 зі ставками 3% та 5% у 2024 році
579932

Спрощена система оподаткування: переваги та недоліки

Як позбутися податкового тягаря, що тисне бізнес та платити менше? Очевидно, що обрання системи оподаткування – це вкрай важливе рішення. Спрощена чи загальна? Про спрощену систему оподаткування, її переваги та нюанси — у статті
107671

КВЕД для ФОП: як обрати

• квед для фоп • кведи для фоп • квед для фоп 2 група • квед для 1 групи • як вибрати квед для фоп • зміна квед для фоп м як змінити квед для фоп • квед для фоп на загальній системі оподаткування
220637

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді