Якщо контролери виявлять, що податковий агент під час виплати доходу (авансу) не нараховує або нараховує не в повному обсязі ПДФО, то визначать суму податкового зобов’язання з ПДФО та приймуть податкові повідомлення-рішення про застосування штрафних санкцій. А саме, накладають штраф в розмірі 10% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
За ті самі дії, вчинені умисно, — штраф 25% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
За діяння, вчинені умисно повторно протягом 1095 к. дн., — штраф 50% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Відповідно за діяння, вчинені умисно протягом 1095 к. дн. втретє та більше, — штраф 75% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Разом з тим, на суми заниження податкового зобов’язання нараховують пеню за кожний календарний день заниження податкового зобов’язання, включаючи день настання строку погашення податкового зобов’язання, визначеного податківцями, з розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ, діючої на кожний такий день.
Крім того, до податкового агента застосовують відповідальність за статтею 119 Податкового кодексу України, якщо такі самостійно виправлені помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку.
Законодавець ухвалив зміни до ПКУ. Для когось це стало подарунком, а дехто, навпаки, дістав додатковий податковий тягар. Зосередимося на десятці найцікавіших змін до Податкового кодексу України.