Як Мінфін відслідковуватиме та каратиме за відмивання доходів

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Мінфін визначився з процедурою розгляду ним справ та застосування санкцій за порушення суб’єктами первинного фінансового моніторингу вимог законодавства з питань запобігання та протидії відмиванню доходів

Мінфін визначився з процедурою розгляду ним справ та застосування санкцій за порушення суб’єктами первинного фінансового моніторингу (далі — СПФМ) вимог законодавства з питань запобігання та протидії:

  • легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом;
  • фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Це стосується, зокрема, торговців дорогоцінними металами і камінням, виробами з них, аудиторів, аудиторських фірм, ФОП, які надають послуги з бухобліку (крім осіб, що надають послуги у рамках трудових правовідносин).

Факти порушень виявлятимуться службовими особами Мінфіну під час проведення планових та позапланових перевірок, у тому числі виїзних, і викладатимуться в акті перевірки.

Справа про невиконання (неналежне виконання) вимог законодавства розглядатиметься за участю суб’єкта, що притягується до відповідальності (його керівника та/або представника). Про дату та час розгляду справи Мінфін повідомлятиме суб’єкта не пізніше ніж за 5 днів до дати її розгляду шляхом надсилання (вручення) відповідного повідомлення.

Санкції до правопорушника застосовуватимуться протягом 6 місяців із дня його виявлення, але не пізніш як через 4 роки з дня його вчинення.

У разі ж виявлення двох і більше будь-яких повторних порушень СПФМ, окрім застосування фінсанкцій, може бути анульовано ліцензію або інший спецдозвіл на право провадження певних видів діяльності.

Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний податок 2025: ставки, групи, ліміти, звітність і сплата для ФОП

Що таке єдиний податок? Єдиний податок передбачає звільнення від сплати деяких податків, більш прості підходи до ведення обліку та звітності. На ньому можуть перебувати як юрособи, так і фізособи-підприємці. Про групи єдиного податку в 2025 році, про єдиний податок і воєнний стан, хто може перебувати на кожній з них та за яких умов, а хто взагалі не має права бути єдинником — у цьому огляді
305864

Головне для бухгалтера в липні 2025

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у липні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у липні. Ми постійно актуалізуємо дані в огляді. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось! Стежте за оновленнями і листами від Експертно-правової системи «Експертус Головбух» , щоби не пропустити важливе для себе
639

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79184

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
721552

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді