Продаж алкоголю в нічний час не може бути підставою для анулювання ліцензії: позиція ДРС

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Так, пунктом 5 рішення Київської міськради «Про встановлення обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових в м. Києві» від 27.08.2018 №1529/5593 надана можливість контролюючим органам звертатися до органу ліцензування з рекомендацією щодо позбавлення суб’єкта господарювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями у разі порушення заборони щодо їх реалізації з 23:00 до 10:00 години.

Продаж алкоголю в нічний час не може бути підставою для анулювання ліцензії: позиція ДРС

Водночас серед підстав для анулювання ліцензії, що встановлені Законом про державне регулювання виробництва і обігу алкогольних напоїв, немає такої підстави як порушення заборони реалізації алкогольних напоїв у нічний час.

Однак, Кодексом про адмінправопорушення визначено, що порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями у заборонений рішенням відповідного органу місцевого самоврядування час доби, тягне за собою накладення штрафу від 30 до 100 НМДГ.

З огляду на це, ДРС запропонувала виключити з рішення частину речення «.., в тому числі шляхом звернення до відповідного органу ліцензування з рекомендацією щодо позбавлення суб’єкта господарювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями.».

Голови ДРС зауважив, що власники столичних закладів торгівлі не можуть бути позбавлені ліцензії за продаж алкоголю після 23:00. Оскільки Законом не передбачена така підстава для позбавлення права на провадження діяльності.

За інформацією ДРС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12041

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52435

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34024

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді