Зміни у правилах надання навчальних відпусток: Президент підписав Закон

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

14 травня 2024 року Президент України підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу у вищій освіті» від 23.04.2024 № 3642-IX (законопроєкт від 23.10.2023 № 10177)

Уряд підготував зміни у правила надання навчальних відпусток

Закон України від 23.04.2024 № 3642-IX

Документом, зокрема,  викладають у новій редакції статтю 15 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР. Вона стосується відпусток у зв'язку з навчанням для здобуття фахової передвищої, вищої освіти.

Згідно з новою редакцією працівникам, які успішно без відриву від виробництва здобувають фахову передвищу, вищу освіту за дистанційною, вечірньою та заочною формами здобуття освіти, надають додаткові оплачувані відпустки:

  • на період настановних занять, виконання лабораторних робіт, складання заліків та іспитів для здобувачів першого та другого курсів:
    • фахової передвищої освіти з вечірньою формою здобуття освіти — 10 календарних днів (к.дн.),
    • вищої освіти з вечірньою формою здобуття освіти — 20 к. дн.,
    • фахової передвищої, вищої освіти з заочною формою здобуття освіти — 30 к. дн.;
    • фахової передвищої, вищої освіти з дистанційною формою здобуття освіти — 14 к. дн.;
  • на період настановних занять, виконання лабораторних робіт, складання заліків та іспитів для здобувачів третього і  наступних курсів:
    • фахової передвищої освіти з вечірньою формою здобуття освіти — 20 к. дн.,
    • вищої освіти з вечірньою формою здобуття освіти — 30 к. дн.,
    • фахової передвищої, вищої освіти з заочною формою здобуття освіти — 40 к. дн.;
    • фахової передвищої, вищої освіти з дистанційною формою здобуття освіти — 14 к. дн.;
  • на період складання атестації здобувачам фахової передвищої, вищої освіти — 30 к. дн.;
  • на період підготовки та захисту кваліфікаційної роботи студентам, які здобувають за дистанційною, вечірньою та заочною формами здобуття освіти  фахову передвищу освіту, — два місяці, вищу освіту — чотири місяці.

Тривалість додаткових оплачуваних відпусток працівникам, які здобувають другу (наступну) вищу освіту за заочною (вечірньою, дистанційною) формою здобуття освіти визначають як для осіб, які здобувають вищу освіту на третьому і наступних курсах.

Працівникам, допущеним до складання вступних іспитів в аспірантуру з відривом або без відриву від виробництва, для підготовки та складання іспитів надається один раз на рік додаткова оплачувана відпустка з розрахунку 10 к. дн. на кожен іспит.

Працівникам, які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі та успішно виконують індивідуальний план підготовки, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 30 календарних днів та за їх бажанням протягом чотирьох років навчання — один вільний від роботи день на тиждень з оплатою його в розмірі 50% середньої зарплати працівника.

Для працівників, які здобувають вищу освіту за дистанційною, вечірньою та заочною формами здобуття освіти, де навчальний процес має свої особливості, законодавством можуть встановлювати іншу тривалість відпусток у зв'язку з навчанням.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання ним чинності.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12024

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52405

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34015

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді