Зміни у правилах надання навчальних відпусток: Президент підписав Закон

14 травня 2024 року Президент України підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу у вищій освіті» від 23.04.2024 № 3642-IX (законопроєкт від 23.10.2023 № 10177)

Уряд підготував зміни у правила надання навчальних відпусток

Закон України від 23.04.2024 № 3642-IX

Документом, зокрема,  викладають у новій редакції статтю 15 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР. Вона стосується відпусток у зв'язку з навчанням для здобуття фахової передвищої, вищої освіти.

Згідно з новою редакцією працівникам, які успішно без відриву від виробництва здобувають фахову передвищу, вищу освіту за дистанційною, вечірньою та заочною формами здобуття освіти, надають додаткові оплачувані відпустки:

  • на період настановних занять, виконання лабораторних робіт, складання заліків та іспитів для здобувачів першого та другого курсів:
    • фахової передвищої освіти з вечірньою формою здобуття освіти — 10 календарних днів (к.дн.),
    • вищої освіти з вечірньою формою здобуття освіти — 20 к. дн.,
    • фахової передвищої, вищої освіти з заочною формою здобуття освіти — 30 к. дн.;
    • фахової передвищої, вищої освіти з дистанційною формою здобуття освіти — 14 к. дн.;
  • на період настановних занять, виконання лабораторних робіт, складання заліків та іспитів для здобувачів третього і  наступних курсів:
    • фахової передвищої освіти з вечірньою формою здобуття освіти — 20 к. дн.,
    • вищої освіти з вечірньою формою здобуття освіти — 30 к. дн.,
    • фахової передвищої, вищої освіти з заочною формою здобуття освіти — 40 к. дн.;
    • фахової передвищої, вищої освіти з дистанційною формою здобуття освіти — 14 к. дн.;
  • на період складання атестації здобувачам фахової передвищої, вищої освіти — 30 к. дн.;
  • на період підготовки та захисту кваліфікаційної роботи студентам, які здобувають за дистанційною, вечірньою та заочною формами здобуття освіти  фахову передвищу освіту, — два місяці, вищу освіту — чотири місяці.

Тривалість додаткових оплачуваних відпусток працівникам, які здобувають другу (наступну) вищу освіту за заочною (вечірньою, дистанційною) формою здобуття освіти визначають як для осіб, які здобувають вищу освіту на третьому і наступних курсах.

Працівникам, допущеним до складання вступних іспитів в аспірантуру з відривом або без відриву від виробництва, для підготовки та складання іспитів надається один раз на рік додаткова оплачувана відпустка з розрахунку 10 к. дн. на кожен іспит.

Працівникам, які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі та успішно виконують індивідуальний план підготовки, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 30 календарних днів та за їх бажанням протягом чотирьох років навчання — один вільний від роботи день на тиждень з оплатою його в розмірі 50% середньої зарплати працівника.

Для працівників, які здобувають вищу освіту за дистанційною, вечірньою та заочною формами здобуття освіти, де навчальний процес має свої особливості, законодавством можуть встановлювати іншу тривалість відпусток у зв'язку з навчанням.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання ним чинності.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми тривалості робочого часу 2025

У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
4200

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
97

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
1249

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
664

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді