ДПС моніторитиме контрольовані операції за новими правилами

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

⚡️ Чергові зміни до ПКУ: підготуйтеся до цих "удосконалень"

Наказ Мінфіну від 17.03.2021 № 158

ДПС моніторитиме контрольовані операції за новими правилами

Мінфін затвердив нові:

  • Порядок проведення моніторингу контрольованих операцій (далі — Порядок);
  • Порядок опитування уповноважених, посадових осіб та/або працівників платника податків з питань трансфертного ціноутворення.

До цілей моніторингу як складової частини податкового контролю за трансфертним ціноутворенням додали:

  • забезпечити контроль за своєчасністю та повнотою подання глобальної документації з трансфертного ціноутворення (майстер-файлу), звітів у розрізі країн міжнародної групи компаній, повідомлень про участь у міжнародній групі компаній, додаткової інформації та/або обґрунтування, наданих платником податків на запит ДПС.

Моніторинг проводитимуть шляхом:

  • аналізу звітів, документації, майстер-файлу, повідомлень, звітів у розрізі країн, додаткової інформації та/або обґрунтувань, наданих платниками податків на запити ДПС;
  • аналізу податкової інформації, отриманої відповідно до ст. 73 ПКУ;
  • аналізу будь-яких інформаційних джерел, що містять відкриту інформацію та надають інформацію про зіставні операції та осіб.

Первинний аналіз інформації про здійснені контрольовані операції не змінився. Але уточнили: що у межах первинного аналізу податківці можуть порівнювати ціни контрольованих операцій із сировинними товарами з котирувальними цінами, а також порівнювати показники рентабельності платників з середніми показниками по галузі.

Результати первинного аналізу податківці враховуватимуть при прийнятті рішення про направлення платнику податку запитів:

  • про надання документації згідно з підпунктом 39.4.4 ПКУ;
  • про надання майстер-файлу згідно з підпунктом 39.4.7 ПКУ;
  • про надання інформації згідно з підпунктом 39.4.9 ПКУ.

Правила аналізу звітів про контрольовані операції та повідомлень про участь у міжнародній групі компаній та аналізу документації з трансфертного ціноутворення, поданої платником податків та/або глобальної документації з трансфертного ціноутворення (майстер-файлу) прописали в розділах ІІІ та IV Порядку. Крім того з’явився новий розділ щодо аналізу звітів у розрізі країн міжнародної групи компаній.

Зміни наберуть чинності з дня офіційного опублікування наказу. Станом на 02.06.2021 наказ не опублікований.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12033

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52415

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34020

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді