Коли суд може скасувати наказ про податкову перевірку

⚡️ ВІДКРИТТЯ РИНКУ ЗЕМЛІ: ЩО АГРАРІЮ ВРАХУВАТИ ВЖЕ ЗАРАЗ ⚡️

Постанова Першого апеляційного адмінсуду від 19.05.2021 у справі № 360/4140/20

Під час фактичної перевірки фермерського господарства податківці виявили порушення статті 15 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР — зберігання пального без наявності ліцензії на право зберігання пального, що, у подальшому, стало підставою для винесення податкового повідомлення-рішення (далі — ППР) про застосування штрафних санкцій.

Суб’єкт господарювання не погодився з ППР та звернувся до суду з вимогою про його скасування.

Коли суд може скасувати наказ про податкову перевірку

Окружний адміністративний суд вважав, що ані доповідна записка, яка стала підставою для винесення наказу про проведення фактичної перевірки, ані сам наказ не містять будь-яких посилань на конкретні (фактичні) підстави призначення перевірки. Тобто відсутня інформація про конкретний факт недотримання фермерським господарством вимог вказаного в цих документах законодавства. Суд дійшов висновку, що перевірку проведено незаконно, а тому ППР підлягає скасуванню.

Перший апеляційний адмінсуд вважав висновок суду першої інстанції помилковим. Він звернув увагу на те, що у наказі податківців про проведення фактичної перевірки підставою визначений підпункт 80.2.5 Податкового кодексу України, а саме, отримання інформації про конкретний факт недотримання платником податків вимог законодавства.

Вказане підтверджують наявні у матеріалах справи докази — акцизні накладні про відвантаження позивачу пального. Та й сам платник не спростував факт зберігання дизельного палива у ємності за відсутності ліцензії на право зберігання пального.

З урахуванням наведеного, у задоволенні позовних вимог має бути відмовлено.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як агропідприємству оминути штрафів від Держпраці у 2025 році

У період дії воєнного стану інспектори Держпраці можуть завітати для перевірки лише в особливій ситуації. Підстави для такого раптового візиту обмежені, як і питання для перевірки. Експерт нагадує випадки, коли Держпраці може провести позапланову перевірку, і розміри трудових штрафів у 2025 році
854

Документи для посівної кампанії

Посівна кампанія 2025 стартувала. У статті — добірка первинних документів, які мають скласти аграрії, аби облікувати витрати на весняно-польові роботи, а також зразки їх оформлення з коментарями експерта. Скачайте потрібний!
3346

Аграрні ноти: як аграріям залучати гроші для бізнесу

Новий механізм залучення коштів для аграрних підприємств депутати запровадили Законом про аграрні ноти, що набрав чинності з 01.01.2025. Підкажемо, які відносини регулює новий документ, а також яким бізнесам цей інструмент може бути цікавий і вигідний
1350

Виправлення помилок у декларації єдинника 4 групи

Розрахунок єдиного податку у аграріїв, що перебувають на 4-й групі єдиного податку, за своїм підходом досить простий, але помилки все одно бувають. Про те, як виправити помилки у декларації платника єдиного податку 4 групи, як заповнити уточнюючу декларацію платника єдиного податку 4 групи – у консультації
28628

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді