На питання, чи може платник податків відмовити контролюючому органу в наданні інформації, якщо така інформація вже була надана, фахівці ДФС відповіли, що кількість запитів, які можуть бути направлені контролюючими органами платнику податків, не обмежена.
При цьому письмовий запит про подання інформації надсилається платнику податків лише за наявності підстав, зазначених у пункті 73.3 Податкового кодексу України.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Запит також має бути підписаний керівником (заступником керівника) контролюючого органу та містити перелік інформації, яка запитується, і документів, що її підтверджують.
Платники податків зобов’язані подавати інформацію, визначену у запиті, та її документальне підтвердження протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження запиту.
У разі коли за результатами перевірок інших платників податків або за результатами аналізу податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, платник податків зобов’язаний надати пояснення та їх документальне підтвердження на письмовий запит протягом 10 робочих днів із дня надходження запиту.
Однак, якщо запит складено з порушенням законодавчих вимог щодо його форми та змісту, платник податків звільняється від обов’язку надавати відповідь на такий запит.
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»