Помилка у скарзі щодо рішення про відмову в реєстрації ПН/РК: чи можна виправити

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Платник податку не може виправити помилку, допущену при заповненні Скарги

Помилка у скарзі щодо рішення про відмову в реєстрації ПН/РК: чи можна виправити

Скаргу щодо рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН з додатками до неї (за наявності) та/або заяву про відкликання скарги подає платник в електронній формі і реєструє в ДПС у день її надходження (п. 5 Порядку розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, затвердженого постановою КМУ від 11.12.2019 № 1165; далі — Порядок розгляду скарг).

Після отримання ДПС Скарги та надсилання платнику першої квитанції, здійснюється перевірка даних Скарги на відповідність даним ДПС.

Якщо виявили розбіжності платнику направляють другу квитанцію з повідомленням про помилки.

Після їх усунення та в межах передбаченого строку маєте право повторно направити до ДПС Скаргу з додатками. Якщо розбіжності відсутні — Скаргу реєструють в ДПС.

Якщо після реєстрації Скарги в ДПС виявили помилку в даних, по яких не проводиться автоматизована перевірка, то можете надіслати Заяву.

У разі коли до прийняття рішення комісією центрального рівня надійшла Заява (додаток 4), таку Скаргу залишають без розгляду, а платнику в автоматичному режимі надсилають відповідну квитанцію. Така квитанція є підтвердженням залишення Скарги без розгляду.

У подальшому маєте право повторно подати Скаргу до комісії центрального рівня з урахуванням законодавчо встановлених строків.

Отже, виправити помилку, яку допустили при заповненні Скарги, не можна.

Однак, можете відкликати Скаргу із помилками, шляхом подання Заяви та з врахуванням виправлень подати її повторно. При цьому кількість таких Заяв не обмежена.

Скаргу подавайте протягом 10 робочих днів, що настають за днем прийняття рішення комісією регіонального рівня (п. 3 Порядку розгляду скарги).

Якщо подали Скаргу з порушенням строків її подання, таку Скаргу не приймуть, а в автоматичному режимі надішлють відповідну квитанцію. Така квитанція є підтвердженням неприйняття скарги для розгляду (п. 8 Порядку розгляду скарги).

За інформацією ДПС у Запорізькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
193154

Навчальний тренажер для бухгалтера: перевірте себе

Хочете підвищити свої бухгалтерські навички та бути впевненими у своїй професійній майстерності? Перевірте себе за допомогою навчальних тестів для бухгалтерів. Незалежно від того, чи ви тільки починаєте свій шлях у бухгалтерії, чи вже маєте багаторічний досвід, наш тренажер допоможе вам освіжити знання та виявити свої слабкі місця. Спробуйте прямо зараз — і переконайтеся, що ви готові до будь-яких викликів
4628

ПДВ 2025: який розмір податку в Україні

Розбираємо все про ПДВ 2025 — ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
10829

Календар бухгалтера 2025: травень

Цьогоріч травень також не святковий — через війну травневих свят немає. Однак розібратися й розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу — все одно потрібно. Допоможе вам у цьому виробничий календар на травень 2025, а сплатити податки — податковий календар на травень 2025. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність допоможе бухгалтерський календар на травень 2025
34154

Реєстраційна заява платника ПДВ

У статті усе про реєстраційну заяву платника ПДВ: бланк реєстраційної заяви платника ПДВ, зразок реєстраційної заяви платника ПДВ, алгоритм заповнення заяви
74469

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді