Держфінмоніторинг перевірятиме ще й встановлення СПФМ кінцевого бенефіціарного власника (контролера) клієнта

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Мінфін оновив Порядок проведення перевірок Державною службою фінансового моніторингу України суб’єктів первинного фінансового моніторингу

Мінфін оновив Порядок проведення перевірок Державною службою фінансового моніторингу України суб’єктів первинного фінансового моніторингу (далі — СПФМ).

Пов’язано це з прийняттям нового Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 14.10.2014 № 1702-VII. Він набрав чинності 06.02.2015 та ввів серед іншого інститут кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Зокрема, цим Законом СПФМ для встановлення кінцевого бенефіціарного власника (контролера) зобов’язано витребувати у клієнта — юридичної особи інформацію та/або документи, що підтверджують наявність структури власності такого клієнта.

Безпосередньо нагляд щодо цього та загалом за дотриманням вимог законодавства у сфері запобігання відмиванню доходів та фінансуванню тероризму здійснює Держфінмоніторинг шляхом проведення планових та позапланових перевірок, у тому числі безвиїзних.

Підставою для проведення планової перевірки СПФМ та/або його відокремленого підрозділу є включення його до плану перевірок на відповідний квартал, затвердженим наказом Держфінмоніторингу.

Планова перевірка проводиться не частіше одного разу на рік, при цьому перевірці тепер підлягатимуть у тому числі питання:

  • встановлення СПФМ кінцевого бенефіціарного власника (контролера) клієнта — юридичної особи;
  • встановлення СПФМ свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера), регулярне оновлення і зберігання інформації про нього та надання її держреєстратору у випадках та в обсязі, передбачених законодавством України.

Позапланова перевірка проводиться на підставі наказу Держфінмоніторингу за окремими питаннями.

Перевірка призначається на строк, необхідний для забезпечення своєчасного та в повному обсязі її проведення, але не більше ніж на 20 робочих днів.

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаткова відпустка учасникам бойових дій під час воєнного стану

Умови та документи, на підставі яких у працівників є право на додаткові оплачувані відпустки як учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам Революції Гідності. Правила оформлення, оплати, табелювання, поділу, перенесення та компенсації таких додаткових відпусток
22

Порядок знищення первинних документів

З консультації дізнаєтеся, який алгоритм знищення первинних бухгалтерських документів, та знайдете зразок заповнення акта на знищення первинних документів
48435

Бронювання ФОП: які перспективи

Чи можливе бронювання фізичних осіб-підприємців в Україні? Це питання активно обговорюють, адже багато ФОПів хочуть отримати для себе і своїх працівників відстрочку від мобілізації. Хоча на сьогодні такої можливості офіційно немає, у ВРУ розглядають кілька законопроєктів, які можуть змінити ситуацію. Розберімо, що пропонує законодавець
17039

Посадова інструкція бухгалтера 2025

Організація бухгалтерського обліку на підприємстві передбачає не тільки вирішення питань облікової політики, але, насамперед, кадрової політики. Хто буде вести облік? Однак відібрати найманих працівників замало — необхідно ще й правильно їх документально оформити. Одним із обов’язкових документів є посадова інструкція бухгалтера, посадова інструкція головного бухгалтера. Яким має бути їхній зміст, їхня обов’язковість та відповідальність — про це в консультації
66534

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді