Держфінмоніторинг перевірятиме ще й встановлення СПФМ кінцевого бенефіціарного власника (контролера) клієнта

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Мінфін оновив Порядок проведення перевірок Державною службою фінансового моніторингу України суб’єктів первинного фінансового моніторингу

Мінфін оновив Порядок проведення перевірок Державною службою фінансового моніторингу України суб’єктів первинного фінансового моніторингу (далі — СПФМ).

Пов’язано це з прийняттям нового Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 14.10.2014 № 1702-VII. Він набрав чинності 06.02.2015 та ввів серед іншого інститут кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Зокрема, цим Законом СПФМ для встановлення кінцевого бенефіціарного власника (контролера) зобов’язано витребувати у клієнта — юридичної особи інформацію та/або документи, що підтверджують наявність структури власності такого клієнта.

Безпосередньо нагляд щодо цього та загалом за дотриманням вимог законодавства у сфері запобігання відмиванню доходів та фінансуванню тероризму здійснює Держфінмоніторинг шляхом проведення планових та позапланових перевірок, у тому числі безвиїзних.

Підставою для проведення планової перевірки СПФМ та/або його відокремленого підрозділу є включення його до плану перевірок на відповідний квартал, затвердженим наказом Держфінмоніторингу.

Планова перевірка проводиться не частіше одного разу на рік, при цьому перевірці тепер підлягатимуть у тому числі питання:

  • встановлення СПФМ кінцевого бенефіціарного власника (контролера) клієнта — юридичної особи;
  • встановлення СПФМ свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера), регулярне оновлення і зберігання інформації про нього та надання її держреєстратору у випадках та в обсязі, передбачених законодавством України.

Позапланова перевірка проводиться на підставі наказу Держфінмоніторингу за окремими питаннями.

Перевірка призначається на строк, необхідний для забезпечення своєчасного та в повному обсязі її проведення, але не більше ніж на 20 робочих днів.

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34003

Як аграрію скласти податкову накладну

Наш експерт підготував зразки заповнення нових податкових накладних для аграріїв ― скачуйте їх у консультації, аби заповнити без помилок та зареєструвати ПН без блокування
7422

Податкова декларація платника єдиного податку ФОП

Облік на спрощеній системі простий, податкова декларація платника єдиного податку не складна, але її треба вчасно подати та заповнити. У цій консультації зразки декларації, а також особливості складання декларації з ЄП для фізосіб, декларація для груп 1, 2 та 3 із заповненням додатка ЄСВ
242853

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді