Виділення підприємств: один із способів приховати «схемні» операції

ВСЕ ПРО ПДВ І НАВІТЬ БІЛЬШЕ ⚡️

Для ухилення від оподаткування окремі платники практикують удаване виділення з них інших підприємств.

Так, основне підприємство оформлює нереальні операції з придбання продукції, що ні за номенклатурою, ні за обсягами не відповідають справжнім виробничим потребам. Або ж здійснює необліковану реалізацію товарів широкого вжитку, зокрема, попередньо імпортованих. Як наслідок, у першому випадку формують схемний податковий кредит, у другому — не нараховують податкові зобов’язання. А у загальному підсумку — ухилення від оподаткування ПДВ.

«схемні» операції

Щоб приховати такі оборудки, перш за все щоб унеможливити з’ясування контролерами фактичної відсутності нібито придбаних або необліковано реалізованих товарів, платник оформлює рішення про виділ з нього одного-двох інших підприємств, яким без нарахування ПДВ (дозволяє закон) нібито передають за розподільчим балансом ці товари.

Зазвичай виділені суб’єкти платником ПДВ не реєструє, не подає фінансової та податкової звітності, не відкриває навіть банківські рахунки, відсутні за податковою адресою тощо. У сукупності це засвідчує нереальний характер їх діяльності.

Утім податківці принципово реагують на факти ухилення від оподаткування незалежно від способів їх приховування платниками.

Для прикладу, аудитори Сумщини, з’ясувавши подібну схему в ході документальної перевірки одного з виробників алкогольної продукції, донарахували йому зобов’язань з ПДВ на загальну суму майже 22 млн гривень.

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
25

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
1211

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
643

Мінімальна зарплата 2025

ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Яка мінімальна заробітна плата очікується в 2025 році та на які показники вона вплине — розповімо у статті
2183

Інвентаризаційні чеклісти: скачайте, роздрукуйте і позначайте, що вже зробили

Якщо проводити інвентаризацію хаотично, вона може затягнутися так, що доведеться сидіти за роботою і в новорічну ніч. Щоб зробити все чітко і правильно, скористайтеся підказками від експертів «Головбуха». Скачуйте і дійте за списком!
4914

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді