Відсутній підпис одержувача у видатковому касовому ордері: чи вважати порушенням

Видаткові касові ордери або видаткові відомості не приймають для виведення залишку готівки в касі, якщо видачу готівки з каси не підтвердили підписом одержувача

видатковий касовий ордер

Фізособа розписується у видатковому касовому ордері або видатковій відомості про одержання готівки із зазначенням одержаної суми (гривень  —  словами, копійок  —  цифрами).

Одержувачі пред’являють паспорти чи документи, що їх замінюють, якщо видаткова відомість складена на видачу готівки кільком особам, та розписуються у відповідній графі документа.

Видаткові касові ордери або видаткові відомості не приймають для виведення залишку готівки в касі, якщо видача готівки з каси не підтверджена підписом одержувача (п. 27 розд. III Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою НБУ від 29.12.2017 № 148; далі — Положення № 148).

Під час проведення перевірки ДПС визначає наявність самостійно встановленого ліміту каси та його відповідність самостійно здійсненим розрахункам (пп. 3 п. 58 розд. VI Положення № 148). Сума готівки за видатковими касовими ордерами або видатковими відомостями, у яких видачу готівки з каси не підтвердили підписом одержувача, додають до залишку готівки в касі виключно в день, у якому оформили зазначені видаткові документи. Надалі зазначену суму не беруть у розрахунок понадлімітних залишків готівки.

Отже, відсутність підпису одержувача у видаткових касових ордерах або видаткових відомостях є порушенням вимог пункту 27 розділу III Положення № 148.

Водночас, податківці радять госпсуб’єктам звернутись до НБУ, як до розробника Положення № 148, для отримання більш детального роз’яснення з порушеного питання.

За інформацією ДПС у Кіровоградській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма ведення обліку товарних запасів ФОП: як організувати

Товарний облік — звична річ для ФОПів. Та чи впевнені ви, що організували облік товарних запасів в усіх необхідних випадках? Проаналізуємо нормативку, наголосимо на документації, розберемо практичні ситуації
48202

Програмний РРО (ПРРО)

Програмні РРО — гідна альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою віртуальних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про програмний РРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
22796

Робота РРО під час воєнного стану

Розрахункові операції потребують застосування РРО. Воєнний час — не виняток. Однак наразі платежі через касові апарати мають певні особливості. Розглянемо їх.
41188

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді