Відомості про кінцевого бенефіціарного власника: хто не подає, кому та які документи надавати

UA RU
До 11.10.2021 більшість юросіб, за виключенням ФОП, чиї засновники (власники, учасники, члени керівних органів тощо) підпадають під визначення кінцевих бенефіціарних власників, зобов’язані внести до ЄДР інформацію про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності.

форма та зміст структури власності

З 2022 року, необхідно підтверджувати відомості про кінцевого бенефіціарного власника на щорічній основі — протягом 14 к. дн. з дати державної реєстрації юридичної особи.

Кому не потрібно вносити інформацію про кінцевих бенефіціарних власників до Єдиного державного реєстру?

Від внесення інформації про кінцевого бенефіціарного власника звільнені лише:

  • політичні партії та їхні структурні утворення;
  • профспілки, об’єднання організацій профспілок, передбачені статутом профспілок та їхніх об’єднань;
  • творчі спілки та їхні місцеві осередки;
  • організації роботодавців та їхні об’єднання;
  • адвокатські об’єднання;
  • ОСББ;
  • торгово-промислові палати;
  • релігійні організації;
  • державні органи;
  • органи місцевого самоврядування та їхні асоціації;
  • державні та комунальні підприємства, установи та організації.

Які документи необхідно надавати?

Все залежить від того, хто є власниками (засновниками, учасниками, членами) юридичної особи та чи є серед них іноземні фірми й іноземні громадяни.

Якщо учасниками юридичної особи є українські громадяни та/або українські юридичні особи, а кінцевими бенефіціарними власниками є винятково громадяни України, потрібно надати:

  1. заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади) — форма 2 або заяву щодо державної реєстрації юридичної особи — громадського формування – форма 4;
  2. схематичне зображення структури власності;
  3. нотаріально посвідчені копії паспортів засновників (власників), які є кінцевими бенефіціарними власниками (за винятком тих, хто має паспорт у форматі ID-картки або закордонний паспорт, виданий за допомогою Єдиного державного демографічного реєстру).

Якщо ж серед учасників є іноземні юридичні особи, в такому випадку до перелічених вище документів необхідно додати: витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, який підтверджує реєстрацію юридичної особи — нерезидента в країні її місцеперебування.

Документ, викладений іноземною мовою, повинен бути перекладений на державну мову із засвідченням вірності перекладу з однієї мови на іншу або підпису перекладача в установленому законодавством порядку.

Якщо ж серед кінцевих бенефіціарних власників є іноземні громадяни, також слід надати: нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу іноземного громадянина (громадянки), який (яка) є кінцевим бенефіціарним власником іноземної або української юридичної особи.

Куди та/або кому надавати інформацію та документи про кінцевого бенефіціарного власника?

Якщо звичайна юридична особа (не громадська організація), то документи можна надати:

  1. державному реєстратору безпосередньо, або через центр надання адміністративних послуг (ЦНАП);
  2. нотаріусу (державному або приватному), який надає послуги зі здійснення реєстраційних дій та внесення інформації до ЄДР.

Якщо ж юридичною особою є громадська організація, то документи потрібно надавати до відповідного територіального управління Мін’юсту.

Також, незалежно від організаційно-правової форми юридичної особи, є можливість направити документи через Укрпошту рекомендованим листом з описом вкладень та повідомленням про вручення.

Усі документи мають бути надані та підписані (заява за формою 2 або 4 та Схематичне зображення структури власності) керівником юридичної особи або належним чином уповноваженою особою.

За інформацією Мін’юсту


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75610

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13368

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240928

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103748

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді