Акцизний склад — це спеціально обладнані приміщення на обмеженій території, розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, нафтопродуктів, палива моторного альтернативного та скрапленого газу (пп. 14.1.6 Податкового кодексу України; ПК).
У разі прийняття рішення про початок/припинення діяльності щодо вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі нафтопродуктів, палива моторного альтернативного та скрапленого газу, або зміни в режимі роботи акцизного складу суб’єкт господарювання надає лист з відповідною інформацією до контролюючого органу за місцем розташування.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Контролюючий орган призначає свого постійного представника (представників) на акцизному складі (п. 230.3 ПК). Копія наказу про призначення надсилається у день прийняття такого рішення розпоряднику акцизного складу, який зобов’язаний видати у триденний строк відповідний наказ, передбачивши створення належних умов для ефективної роботи представника контролюючого органу (п. 230.10 ПК).
Розпорядник акцизного складу розпочинає діяльність лише за умови виконання вимог, визначених статтею 230 ПК. Так під час відвантаження та ввезення нафтопродуктів, палива моторного альтернативного та скрапленого газу представник контролюючого органу на акцизному складі робить відмітку на товарно-транспортній накладній, зареєстрованій в Єдиному реєстрі товарно-транспортних накладних на переміщення нафтопродуктів, палива моторного альтернативного та скрапленого газу, про погодження їх відпуску або ввезення шляхом проставляння штампів «Виїзд дозволено» або «В’їзд дозволено» відповідно, особистого підпису, зазначення часу виїзду/в’їзду з акцизного складу та показників пробігу транспортного засобу.
На сьогодні розроблено проект постанови КМУ щодо порядку ведення Єдиного реєстру яким, зокрема, передбачено механізм реєстрації ТТН в Єдиному реєстрі. До введення в дію Єдиного реєстру розпорядник акцизного складу може використовувати власну нумерацію ТТН.