До Податкового кодексу України внесено чергові зміни, відповідно до яких не вважається додатковим благом платника податку та не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу:
- сума, прощена (анульована) кредитором у розмірі різниці між основною сумою боргу за фінансовим кредитом в інвалюті, визначена за офіційним курсом НБУ на дату зміни валюти зобов’язання за таким кредитом з інвалюти у гривню, та сумою такого боргу, визначеною за офіційним курсом НБУ станом на 01.01.2014;
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
- сума процентів, комісії та/або штрафних санкцій (пені) за такими кредитами, прощених (анульованих) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності.
Ці пільги застосовуватимуться лише до фінансових кредитів в інвалюті, не погашених до 01.01.2014. Дія ж зазначених змін поширюється винятково на операції з прощення (анулювання) кредитором боржникові заборгованості за валютним кредитом, що здійснювалися, починаючи з 01.01.2015.
Законодавець також уточнив, які саме доходи фізичної особи-позичальника звільняються від оподаткування ПДФО. Йдеться, зокрема, про доходи, які виникають при анулюванні (прощенні) кредитором (банком) частини боргу та при поверненні предмета іпотеки позичальником-фізичною особою кредитору.
Зміни наберуть чинності з 07.05.2015.
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»